Šonedēļ, 9. un 10.novembrī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs piedalās Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkla pasākumos Vīnē – Ģenerālajā asamblejā, kolokvijā un sanāksmē kopā ar Eiropas Savienības Tiesu un Eiropas Cilvēktiesību tiesu.

Ģenerālā asamblejā dalībnieki izvērtēs ziņojumu par asociācijas aktivitātēm šajā gadā, finanšu pārskatu, pieņemtās rezolūcijas, izskatīs Serbijas Augstākās tiesas pieteikumu par uzņemšanu asociācijā, vēlēs asociācijas valdes locekļus un priekšsēdētāju.

Kolokvija tēma šogad ir par vienveidīgas tiesu prakses veidošanu Augstākajās tiesās. Tiks apspriesti atšķirīgie risinājumi un labā prakse dažādās valstīs.

Sanāksmē, kurā piedalīsies arī Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājs Kūns Lēnarts un Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētāja Šifra O’Līrija, apskatīs tiesu dialogu pamattiesību jautājumos, kā arī mākslīgā intelekta ietekmi uz tiesu darbu un tiesas spriešanu.

ES Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkla (Network of the Supreme Judical Courts of the European Union) mērķis ir veicināt nacionālo Augstāko tiesu priekšsēdētāju viedokļu un pieredzes apmaiņu par nacionālo tiesu praksi, augstāko tiesu darba organizāciju un funkcijām. Tīkls apvieno 34 valstu Augstāko tiesu prezidentus. Biedru kopsapulce jeb Ģenerālā asambleja sanāk reizi divos gados.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211