Augstākajā tiesā (AT) no 12.septembra līdz 28.novembrim notiek otrā apmācību kārta Eiropas Savienības tiesībās. Mācības norisināsies katru piektdienu un tajās piedalīsies visi Senāta Krimināllietu departamenta un Krimināllietu tiesu palātas tiesneši un palīgi. Tā kā krimināllietu tiesnešu un viņu palīgu skaits ir mazāks kā civillietu, AT aicināja mācībās piedalīties arī 10 Rīgas apgabaltiesas tiesnešus. Lekciju organizēšanu un finansiālo atbalstu sniedz Latvijas – Dānijas projekts, Rīgas Juridiskā augstskola un AT.

Kā jau tika ziņots iepriekš, no 7.marta līdz 16.jūnijam Eiropas Savienības tiesības apguva AT Civillietu departamenta un Civillietu tiesu palātas tiesneši un viņu palīgi.

Mācību mērķis ir papildināt tiesnešu un tiesnešu palīgu zināšanas Eiropas Savienības tiesībās, kas ir īpaši aktuāli laikā, kad Latvija gatavojas iestāties Eiropas Savienībā.

Pirmajā lekcijā, kas notika pagājušo piektdien, par tiesisko aizsardzību lekciju lasīja Rīgas Juridiskās augstskolas rektors Norberts Raihs (Norbert Reich).

 

Autors: Baiba Dārzniece, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze - sabiedrisko attiecību konsultante, tālrunis: 7020395

E-pasts: baiba.darzniece@at.gov.lv