Ceturtdien, 15.decembrī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma septiņu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildinājuši divi tiesību zinātņu doktori – zvērinātu advokātu biroja „Cobalt” juriste Zane Bule un Drošības policijas izmeklētājs Rihards Poļaks. Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši arī zvērinātu advokātu palīgi Indra Simsone un Elīna Umbraško, SIA „VK Tranzīts” juriste Iveta Ļaksa, SIA „Lattelecom” Juridiskās daļas Uzņēmumu darbības atbalsta grupas vadītāja Dace Teice un individuāli praktizējošs jurists Edgars Zelderis.

Uzrunājot jaunos advokātus, Augstākās tiesas priekšsēdētājs atgādināja arī par tauvojošajiem Ziemassvētkiem, sakot, ka jaunie juristi ir sagādājuši sev vērtīgu dāvanu – zvērināta advokāta statusu. Taču advokāta zvērests, ko šodien katrs no viņiem apliecināja ar savu parakstu, nav Ziemassvētku dzejolis, bet gan solījums, ko savā karjerā ik pa laikam vērts pārlasīt un pārdomāt.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs uzsvēra advokāta darba sasaisti ar visu tiesu sistēmu, līdz ar to arī atbildību par tiesu sistēmas reputāciju un darba efektivitāti. Jaunajiem advokātiem priekšsēdētājs vēlēja profesionālo veiksmi un autoritāti kolēģu un klientu vērtējumā.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46.pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211