Saeima ceturtdien, 22.decembrī, Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprināja Jāni Neimani. Viņš Satversmes tiesā nomainīs tiesnesi Uldi Ķini, kam beidzas pilnvaru termiņš.

Par Jāņa Neimaņa apstiprināšanu Satversmes tiesas tiesneša amatā Saeimas balsojums bija vienbalsīgs.

Jānis Neimanis ir Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnesis, asociētais profesors Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Viņš ir arī Tiesnešu disciplinārkolēģijas loceklis. Jāni Neimani apstiprināšanai šajā amatā izraudzījās Augstākās tiesas plēnums. 

Saeima Satversmes tiesas tiesneša amatā ceturtdien apstiprināja arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību katedras vadītāju un asociēto profesoru Artūru Kuču. Viņu darbam Satversmes tiesā izvirzīja Ministru kabinets, lai nomainītu tiesnesi Kasparu Balodi, kuram arī beidzas pilnvaru termiņš. 

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma, bet vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.   

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211