21.decembrī Augstākajā tiesā viesojās pēdējā šīgada studentu grupa no Latvijas Universitātes, iepazīstot tiesu sistēmas un Augstākās tiesas darbu. Pirmkursnieku dienu ietvaros Augstāko tiesu kopš oktobra apmeklēja 13 studentu grupas, kopumā 220 studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Daugavpils Universitātes, Biznesa augstskolas „Turība”, Rēzeknes tehnoloģiju augstskolas un Juridiskās koledžas. Zīmīgi, ka Pirmkursnieku dienas 21.oktobrī aizsākās arī ar studentu grupu no Latvijas Universitātes.

Studentiem ekskursijas tika organizētas kā saruna par tiesu darba aktualitātēm. Studenti tikās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču. Studenti atzina, ka bija ļoti noderīgi dzirdēt priekšsēdētāja stāstījumu par Latvijas tiesu sistēmu, tiesu darba aktualitātēm un personisko amata karjeras pieredzi. Priekšsēdētājs arī atbildēja uz studentu daudzveidīgajiem jautājumiem.

Pasākuma otrajā daļā studenti apmeklēja Augstākās tiesas muzeju un klausījās stāstījumu par Latvijas Senāta vēsturi, Latvijas tiesu sistēmu okupācijas gados un neatkarīgās Latvijas Republikas Augstākās tiesas atjaunošanu. Ekskursijā pa Tiesu pili studenti ielūkojās tiesas zālēs, arī vēsturiskajā Senāta zālē un fotografējās pie Latvijas tieslietu simbola - K.Zemdegas skulptūras „Taisnība”.

Pirmkursnieku dienas Augstākā tiesa organizē astoto gadu. To mērķis ir paplašināt topošo juristu izpratni un interesi par Latvijas tiesu sistēmu un ļaut ieskatīties vienā no interesantākajām un vienlaikus smagākajām juridiskajām profesijām - tiesneša darbā.


Informāciju sagatavoja Baiba Kataja, Augstākās tiesas preses sekretāre
Tālr.: 67020396; e-pasts: baiba.kataja@at.gov.lv