Otrdien, 22. septembrī, Augstākā tiesa rīkoja vebināru par tiesas darba organizēšanu pandēmijas laikā. Vebinārā piedalījās vairāk nekā 150 tiesu darbinieki no visu līmeņu Ukrainas tiesām. Pasākums tika rīkots projekta “E-risinājumu pielietošana tiesas darba un procesu pārvaldē Ukrainā COVID-19 krīzes laikā” ietvaros sadarbībā ar Tiesu administrāciju, Ukrainas Augstāko tiesu un Ukrainas Valsts tiesu administrāciju.

Šis vebinārs, atšķirībā no pirmdien organizētā, bija paredzēts tieši tiesu darbiniekiem, tajā tika runāts par praktiskiem tiesu pārvaldības un darba organizācijas jautājumiem. Savā pieredzē dalījās Augstākās tiesas Administrācijas vadītāja Sandra Lapiņa, Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane, IT nodaļas vadītājs Pāvels Veļeckis un projektu vadītājs Jānis Supe. Vebinārā tika stāstīts par Augstākās tiesas pieredzi elastīgā darba laika un attālinātā darba ieviešanā, atskaišu sistēmas veidošanā, drošības pasākumu ieviešanā, klientu apkalpošanā ārkārtējās situācijas apstākļos, kā arī darba organizēšanā, lai pandēmijas laikā nodrošinātu visu tiesas funkciju izpildi. Ukrainas kolēģiem īpaši interesēja Latvijas pieredze drošu informācijas tehnoloģiju izmantošanā, nodrošinot darbu attālināti. Tāpat tika plaši runāts arī par komunikācijas nodrošināšanu ierobežojumu apstākļos, piemēram, žurnālistiem attālināti pārraidot Augstākās tiesas Plēnuma sēdi un Tieslietu padomes sēdes, uzsākot komunikāciju Tviterī.

Semināra noslēgumā Ukrainas Augstākās tiesas Personāla daļas vadītāja vietniece Natālija Bogdaņuka (Natalia Bohdaniuk) īsumā pastāstīja arī par Ukrainas pieredzi un norādīja, ka šādi vebināri palīdz gūt jaunas idejas un labāk organizēt tiesu darbu ārkārtējos apstākļos.

Kā ziņots, Augstākā tiesa uzsākusi īstenot projektu “E-risinājumu pielietošana tiesas darba un procesu pārvaldē Ukrainā COVID-19 krīzes laikā”. Augstākās tiesas Administrācijas un Tiesu administrācijas kopīgi veidotais projekta pieteikums ir guvis atbalstu Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības grantu projektu konkursā. Projekta mērķis ir dalīties ar Ukrainas Augstākās tiesas un Ukrainas Valsts tiesu administrācijas kolēģiem e-risinājumu pielietošanas pieredzē tiesu darba un procesu pārvaldē COVID-19 krīzes laikā, īpaši izceļot tādas tēmas kā e-vēlēšanu rīkošana, darba laika uzskaite un tiesas darba organizēšana krīzes apstākļos.

Projekts saņēmis Ārlietu ministrijas finansējumu 2020. gadā no attīstības sadarbības budžeta.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas projektu vadītājs Jānis Supe

E-pasts:janis.supe@at.gov.lv