11.maijā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē atklāta fotogrāfa un žurnāla “Jurista Vārds” ārštata fotokorespondenta Borisa Koļesņikova personālizstāde “Juristi − tuvplānā”. Starp 54 Latvijas juristu portretiem arī vairāki Augstākās tiesas tagadējo un bijušo tiesnešu portreti.

Izstādes atklāšanā autors sacīja, ka šie lielākoties ir ir blakus kadri, kas nav publicēti “Jurista Vārdā”, jo žurnāla stila grāmata nosaka noteiktu fotogrāfijas rāmi. Veidojot šo izstādi, Boriss Koļesņikovs ir izskatījis savu patiešām bagāto fotoarhīvu un atlasījis tos kadrus, kuros juristi atklājušies kā cilvēki. Fotogrāfijas ir gan emocijām bagātas, gan filozofiski apcerīgas. Tādas ir arī fotogrāfijas, kurās Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs kopā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem, un tiesneši Veronika Krūmiņa, Pēteris Dzalbe, Andris Guļāns, Jautrīte Briede, Jānis Neimanis, bijušie tiesneši Gunārs Aigars, Kalvis Torgāns, Gvido Zemrībo neparastos portretots.

Borisa Koļesņikova pieredze fotožurnālista darbā ir mērāma vairāk nekā 40 gadu garumā. Savulaik strādājis ziņu aģentūrā “Latinform”, vēlāk LETA, “Latvijas Vēstnesī” un dokumentējis būtiskākos Latvijas vēstures procesus − gan padomju režīma norises, gan jo īpaši Atmodas laika notikumus un neatkarību atguvušās Latvijas valsts jauncelsmi.

Šobrīd viņš darbojas kā “Jurista Vārda” ārštata fotokorespondents. Boriss Koļesņikovs fotografējis arī daudzās Latvijas tiesnešu un Augstākās tiesas konferencēs un citos tiesnešu pasākumos.

Šī gada maijs fotogrāfam norit īpašā svētku noskaņā: 4.maijā viņš saņēma valsts apbalvojumu – IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, 11.maijā izstādes atklāšana, bet nākamnedēļ svinēs 70 gadu jubileju.

Fotoizstāde “Juristi tuvplānā” apskatāma LU Juridiskās fakultātes telpās, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, līdz 31. maijam.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211