Par Tieslietu padomi

Drukas versija
 
25 augusts 2017

Tiesnešu līdzvērtīgam atalgojumam valsts pārvaldē jābūt valsts budžeta prioritātei

Likumdevēja varas un izpildu varas pienākums ir nodrošināt neatkarīgas tiesu varas funkcionālu pastāvēšanu. Tas ietver arī tiesnešu un prokuroru atalgojumu, kas atbilst šo amatu funkcijām un atbildībai un ir līdzvērtīgs valsts pārvaldes augstāko ierēdņu atalgojumam.

 
17 jūlijs 2017

ENCJ valdes paziņojums saistībā ar situāciju Polijā

Eiropas Tieslietu padomju asociācijas (ENCJ - European Network of Councils for the Judiciary) valde 2017.gada 17.jūlijā publicēja paziņojumu saistībā ar situāciju Polijā, kurā tā pauda bažas par Polijas parlamenta veiktajām tieslietu reformām.

 
5 jūlijs 2017 Stāsies spēkā grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā

Stāsies spēkā grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā

Saeima pieņēmusi un Valsts prezidents izsludinājis grozījumus Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā, kas paredz izmaiņas disciplinārlietu ierosināšanā un materiālu pieejamībā, Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētāja ievēlēšanas kārtībā, kolēģijas administratīvā darba nodrošināšanā un citas izmaiņas. Likuma grozījumi stāsies spēkā 19.jūlijā.

 
29 jūnijs 2017 „Jurista Vārds” velta numuru tieslietu sistēmas komunikācijai un aicina diskutēt sarunu festivālā LAMPA

„Jurista Vārds” velta numuru tieslietu sistēmas komunikācijai un aicina diskutēt sarunu festivālā LAMPA

Žurnāla “Jurista Vārds” 27.jūnija laidiens veltīts tieslietu sistēmas un sabiedrības komunikācijai.

 
28 jūnijs 2017 CEPEJ SĀK LATVIJAS TIESLIETU SISTĒMAS NOVĒRTĒJUMU

CEPEJ SĀK LATVIJAS TIESLIETU SISTĒMAS NOVĒRTĒJUMU

Eiropas tiesu sistēmu efektivitātes komisijas (CEPEJ) 25.plenārsēdē 29. un 30.jūnijā Strasbūrā viens no jautājumiem ir informācija par komisijas sadarbības programmām, starp kurām ir arī Latvijas tieslietu sistēmas novērtējums.

 
19 jūnijs 2017 Eiropas Tieslietu padomju Ģenerālajā asamblejā pieņemta Parīzes deklarācija

Eiropas Tieslietu padomju Ģenerālajā asamblejā pieņemta Parīzes deklarācija

Eiropas Tieslietu padomju asociācijas (ENCJ) Ģenerālajā Asamblejā, kas šogad 7.–9.jūlijā notika Parīzē, ir pieņemta deklarācija "Par noturīgu tiesu sistēmu" (On resilient justice).

 
14 jūnijs 2017

Prokuratūra aicina pieteikties rajona (pilsētas) prokurora amatam

Prokuratūra aicina pieteikties personas, kurām interesē darbs rajona (pilsētas) prokuratūras prokurora amatā.

 
13 jūnijs 2017

Tieslietu padome atbalsta tiesu teritoriālo reformu

Tieslietu padome atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavotos rajona (pilsētu) tiesu reorganizācijas plānus Rīgas, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales tiesu apgabalā, saskaņā ar kuriem 2018.gadā tiks pabeigta tiesu teritoriālā reforma Latvijā.

 
13 jūnijs 2017

Tiesnešu amata vietas no reģioniem pārceļ uz Rīgu

Lai izlīdzinātu tiesnešu noslodzi un samazinātu neizskatīto lietu apjomu pirmajā instancē, Tieslietu padome nolēma ar 2017.gada 1.jūliju vienu tiesneša amata vietu no Aizkraukles rajona tiesas pārcelt uz Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesu, vienu amata vietu no Alūksnes rajona tiesas uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu, vienu amata vietu no Daugavpils tiesas uz Rīgas rajona tiesu un no 1.oktobra vienu tiesneša amata vietu pārcelt no Rēzeknes tiesas uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu.

 
13 jūnijs 2017

Atbalsta Tieslietu padomes kompetences paplašināšanu

Tieslietu padome izvērtēja un pauda viedokli par Saeimā virzītajiem grozījumiem likumā „Par tiesu varu” pirms otrā lasījuma. Vairākumu likumprojektā virzīto priekšlikumu Tieslietu padome atbalsta.