Maijs

Drukas versija
 
17 maijs 2017

Lēmumi tiesnešu karjeras jautājumos

Tieslietu padome piekrīt tieslietu ministra priekšlikumam tiesneses Silvas Reinholdes atkārtotai iecelšanai Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētājas amatā un tiesneša Visvalža Sprudzāna atkārtotai iecelšanai Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieka, Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāja amatā.

 
9 maijs 2017

Satversmes tiesu Tieslietu padomē turpmāk pārstāvēs Ineta Ziemele

Sakarā ar Satversmes tiesas priekšsēdētāja maiņu izmaiņas arī Tieslietu padomes sastāvā.

Satversmes tiesas pārstāve padomē būs Ineta Ziemele, kura par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlēta 8.maijā.
Tieslietu padomes sastāvā atbilstoši likuma „Par tiesu varu” 89.1 pantam ir 15 locekļi – astoņi pastāvīgie locekļi (amatpersonas) un septiņi vēlēti locekļi. Viens no pastāvīgajiem Tieslietu padomes locekļa amatiem ir Satversmes tiesas priekšsēdētājs.

 
8 maijs 2017

Latvijas Tieslietu padome pauž atbalstu Eiropas tieslietu padomju asociācijas (ENCJ) valdes paziņojumam saistībā ar notiekošajām tieslietu reformām Polijā

Latvijas Tieslietu padome pauž atbalstu Eiropas tieslietu padomju asociācijas (ENCJ) valdes paziņojumam saistībā ar notiekošajām tieslietu reformām Polijā.


ENCJ valdes paziņojums saistībā ar tieslietu reformām Polijā
ENCJ ir pastāvīgi sekojusi situācijas attīstībai Polijā un jau vairākkārt vērsusies pie izpildvaras, lai tā respektētu tiesu varas neatkarību un īstenotu tajā reformas tikai pēc konsultācijām ar Tieslietu padomi un pašiem tiesnešiem.[1]