Par notikumiem

Drukas versija
 
12 decembris 2016 AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEŅEM DIVU TIESU IZPILDĪTĀJU ZVĒRESTU

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEŅEM DIVU TIESU IZPILDĪTĀJU ZVĒRESTU

Pagājušajā nedēļā, 5.decembrī, tiesu izpildītāji Juris Kalniņš un Normunds Korics, kurus amatā iecēlis tieslietu ministrs, nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam.
Jaunieceltie tiesu izpildītāji amata pienākumus sāka pildīt 12.decembrī.

 
12 decembris 2016 JUDIKATŪRAS UN ZINĀTNISKI ANALĪTISKĀ NODAĻA GŪST PIEREDZI PAR PĒTNIECĪBAS DARBU NĪDERLANDĒ

JUDIKATŪRAS UN ZINĀTNISKI ANALĪTISKĀ NODAĻA GŪST PIEREDZI PAR PĒTNIECĪBAS DARBU NĪDERLANDĒ

Lai gūtu ieskatu starptautisko un Nīderlandes nacionālo iestāžu pētniecības darbā, proti, kā tiek veikta un organizēta salīdzinošo tiesību izpēte, un noskaidrotu ārvalstu tiesu praksi, Augstākās tiesas Judikatūras nodaļas darbinieki decembra sākumā pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja tiesu un pētniecības institūcijas Hāgā un Amsterdamā.

 
1 decembris 2016 SAEIMA AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNESES AMATĀ APSTIPRINA ZANI PĒTERSONI

SAEIMA AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNESES AMATĀ APSTIPRINA ZANI PĒTERSONI

Saeima šodien, 1.decembrī, Augstākās tiesas tiesneša amatā apstiprināja Zani Pētersoni, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas apgabaltiesas tiesneša amata.
Par Zanes Pētersones atbilstību Augstākās tiesas tiesneša amatam lēma Augstākās tiesas tiesneša amata konkursa pretendentu atlases komisija. Pozitīvu atzinumu deva Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija.

 
28 novembris 2016 DALĀS PIEREDZĒ PAR AUGSTĀKO TIESU LOMU TIESLIETU PADOMJU DARBĀ, SABIEDRĪBAS IZGLĪTOŠANĀ UN TIESU LIETU TERMIŅU SAMAZINĀŠANĀ

DALĀS PIEREDZĒ PAR AUGSTĀKO TIESU LOMU TIESLIETU PADOMJU DARBĀ, SABIEDRĪBAS IZGLĪTOŠANĀ UN TIESU LIETU TERMIŅU SAMAZINĀŠANĀ

Novembra beigās Augstākās tiesas pārstāvji projekta „Augstākās tiesas kā tiesību sistēmu efektivitātes garants Eiropas Savienībā” ietvaros piedalījās pieredzes apmaiņas seminārā Ungārijas Augstākajā tiesā.

 
17 novembris 2016 AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒ EIROPAS TIESĪBU INSTITŪTA PREZIDENTE

AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒ EIROPAS TIESĪBU INSTITŪTA PREZIDENTE

Trešdien, 16.novembrī, Augstākajā tiesā viesojās Eiropas Tiesību institūta (European Law Institute) prezidente Diana Wallis.
Eiropas Tiesību institūta prezidente Augstākajā tiesā tikās ar Administratīvo lietu departamenta tiesnesēm Dzintru Ameriku un Rudīti Vīdušu un Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāju Anitu Zikmani.

 
14 novembris 2016 PLĒNUMS SATVERSMES TIESAS TIESNEŠA AMATAM VIRZA JĀNI NEIMANI

PLĒNUMS SATVERSMES TIESAS TIESNEŠA AMATAM VIRZA JĀNI NEIMANI

Augstākās tiesas plēnums jeb tiesnešu kopsapulce pirmdien, 14.novembrī, nolēma Satversmes tiesas tiesneša amatam virzīt Administratīvo lietu departamenta tiesnesi Jāni Neimani.

 
11 novembris 2016 AUGSTĀKĀ TIESA RĪGAS APGABALTIESAI DĀVINA VĒSTURISKU FOTOGRĀFIJU STENDU

AUGSTĀKĀ TIESA RĪGAS APGABALTIESAI DĀVINA VĒSTURISKU FOTOGRĀFIJU STENDU

Rīgas apgabaltiesas svinīgajā sanāksmē 10.novembrī, kas bija veltīta Latvijas valsts proklamēšanas gadadienai, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs kolēģiem pasniedza dāvanu – vēsturisku fotogrāfiju stendu, kas ir atgādinājums par Rīgas apgabaltiesas miertiesnešiem, kas stiprināja tiesiskumu Latvijas brīvvalsts pirmajā laikā.

 
11 novembris 2016 AUGSTĀKĀS TIESAS DEPARTAMENTU PRIEKŠSĒDĒTĀJU SĒDE IZŠĶIR JAUTĀJUMUS PAR LIETU PAKĻAUTĪBU

AUGSTĀKĀS TIESAS DEPARTAMENTU PRIEKŠSĒDĒTĀJU SĒDE IZŠĶIR JAUTĀJUMUS PAR LIETU PAKĻAUTĪBU

Augstākās tiesas priekšsēdētāja sasauktā departamentu priekšsēdētāju sēdē 21.oktobrī izšķirti divi tiesas un tiesneša iesniegti jautājumi par lietu pakļautību.

 
8 novembris 2016 KANDIDĒT SATVERSMES TIESAS TIESNEŠA AMATAM PIETEIKUŠIES DIVI AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNEŠI

KANDIDĒT SATVERSMES TIESAS TIESNEŠA AMATAM PIETEIKUŠIES DIVI AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNEŠI

Augstākās tiesas plēnumam, izvirzot Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātu no Latvijas tiesnešu vidus, būs jāizšķiras starp diviem Augstākās tiesas tiesnešiem. Pieteikumu kandidēt uz šo amatu iesnieguši Administratīvo lietu departamenta tiesneši Jānis Neimanis un Rudīte Vīduša.

 
3 novembris 2016 LATVIJAS TIESNEŠI IEPAZĪSTAS AR KANĀDAS TIESU DARBA PIEREDZI

LATVIJAS TIESNEŠI IEPAZĪSTAS AR KANĀDAS TIESU DARBA PIEREDZI

Aizvadītajā nedēļā, no 24. līdz 28.oktobrim, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs kopā ar apgabaltiesu priekšsēdētājiem un Tiesu administrācijas pārstāvjiem pieredzes apmaiņas vizītē iepazinās ar Kanādas tiesu sistēmu.