Par notikumiem

Drukas versija
 
4 janvāris 2017 AUGSTĀKĀS TIESAS PRIORITĀTES: EFEKTĪVA UN KVALITATĪVA TIESAS SPRIEŠANA UN TIESAS AUTORITĀTE

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIORITĀTES: EFEKTĪVA UN KVALITATĪVA TIESAS SPRIEŠANA UN TIESAS AUTORITĀTE

Augstākās tiesas darbības stratēģijā 2017.–2019.gadam noteiktas divas prioritāras darbības jomas: efektīva un kvalitatīva tiesas spriešana un Augstākās tiesas autoritātes stiprināšana. Katrai no šīm jomām izvirzīti mērķi un uzdevumi to sasniegšanai.

 
2 janvāris 2017 DARBU BEIGUSI APELĀCIJAS INSTANCE AUGSTĀKAJĀ TIESĀ

DARBU BEIGUSI APELĀCIJAS INSTANCE AUGSTĀKAJĀ TIESĀ

Līdz ar Latvijas tiesu sistēmas reformu ar 1.janvāri mainījusies Augstākās tiesas struktūra. Darbību beigusi apelācijas instance – Civillietu tiesu palāta, un turpmāk Augstākā tiesa būs tikai kasācijas instance, kurā lietas kasācijas kārtībā izskatīs trīs departamenti – Civillietu departaments, Krimināllietu departaments un Administratīvo lietu departaments.

 
30 decembris 2016 SADALĪTAS AUGSTĀKĀS TIESAS 2016.GADA TEMĪDAS BALVAS

SADALĪTAS AUGSTĀKĀS TIESAS 2016.GADA TEMĪDAS BALVAS

29.decembrī Augstākajā tiesā paziņoti 2016.gada Temīdas balvu uzvarētāji. Profesionālo balvu saņēma Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Jānis Neimanis, Radošo balvu – Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Rihards Gulbis un Krimināllietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Jānis Baumanis, Īpašo balvu – Civillietu tiesu palāta.

 
22 decembris 2016 SAEIMA APSTIPRINA JĀNI NEIMANI PAR SATVERSMES TIESAS TIESNESI

SAEIMA APSTIPRINA JĀNI NEIMANI PAR SATVERSMES TIESAS TIESNESI

Saeima ceturtdien, 22.decembrī, Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprināja Jāni Neimani. Viņš Satversmes tiesā nomainīs tiesnesi Uldi Ķini, kam beidzas pilnvaru termiņš.

 
22 decembris 2016 MŪŽĪBĀ DEVIES AUGSTĀKĀS TIESAS GODA TIESNESIS ROLANDS KRAUZE

MŪŽĪBĀ DEVIES AUGSTĀKĀS TIESAS GODA TIESNESIS ROLANDS KRAUZE

Augstākā tiesa saņēmusi sēru vēsti, ka mūžībā devies bijušais Augstākās tiesas Civillietu departamenta senators, Augstākās tiesas Goda tiesnesis Rolands Krauze. Viņš miris 6.novembrī, 86 gadu vecumā.

 
21 decembris 2016

PIRMKURSNIEKU DIENĀS AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒJUŠI VAIRĀK NEKĀ 200 STUDENTI

21.decembrī Augstākajā tiesā viesojās pēdējā šīgada studentu grupa no Latvijas Universitātes, iepazīstot tiesu sistēmas un Augstākās tiesas darbu. Pirmkursnieku dienu ietvaros Augstāko tiesu kopš oktobra apmeklēja 13 studentu grupas, kopumā 220 studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Daugavpils Universitātes, Biznesa augstskolas „Turība”, Rēzeknes tehnoloģiju augstskolas un Juridiskās koledžas. Zīmīgi, ka Pirmkursnieku dienas 21.oktobrī aizsākās arī ar studentu grupu no Latvijas Universitātes.

 
20 decembris 2016 STARPTAUTISKĀ KONFERENCĒ NORĀDA UZ VIENOTAS PRAKSES NEPIECIEŠAMĪBU TIESU NOLĒMUMU ANONIMIZĒŠANĀ

STARPTAUTISKĀ KONFERENCĒ NORĀDA UZ VIENOTAS PRAKSES NEPIECIEŠAMĪBU TIESU NOLĒMUMU ANONIMIZĒŠANĀ

Tiesu nolēmumu publiskošanai nav viena vispārpieņemta prakse, katra valsts to pielāgo savai “kultūrai un izpratnei” – secināts konferencē “Tiesu atklātības robežas”, ko Slovākijas Republikas prezidentūras Eiropas Savienībā ietvaros decembra sākumā organizēja Slovākijas Augstākās tiesa.

 
16 decembris 2016 IZSTĀDE PAR TIESU PALĀTU VĒSTURI AUGSTĀKAJĀ TIESĀ

IZSTĀDE PAR TIESU PALĀTU VĒSTURI AUGSTĀKAJĀ TIESĀ

Noslēdzot Tiesu palātu darbību Augstākajā tiesā, iekārtota izstāde, kas stāsta par šīs apelācijas instances darbību kopš izveidošanas 1995.gadā līdz Krimināllietu tiesu palātas noslēgumam 2014.gadā un Civillietu tiesu palātas darbības noslēgumam 2016.gada 31.decembrī.

 
16 decembris 2016 CIVILLIETU TIESU PALĀTAS VĒSTURE APKOPOTA GRĀMATĀ

CIVILLIETU TIESU PALĀTAS VĒSTURE APKOPOTA GRĀMATĀ

Lai saglabātu liecības par 21 gadu, kad Augstākajā tiesā darbojās Tiesu palātas kā apelācijas instances tiesa, Augstākā tiesa sagatavojusi un izdevusi brošūru “Latvijas Republikas Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta 1995–2016”. Tā ir turpinājums pirms diviem gadiem izdotajam izdevumam par Krimināllietu tiesu palātu un kopā veido stāstu par nozīmīgu posmu Augstākās tiesas un visas Latvijas tiesu sistēmas vēsturē.

 
16 decembris 2016 SEPTIŅI ADVOKĀTI DOD ZVĒRESTU AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJAM

SEPTIŅI ADVOKĀTI DOD ZVĒRESTU AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJAM

Ceturtdien, 15.decembrī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma septiņu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.
Zvērinātu advokātu rindas papildinājuši divi tiesību zinātņu doktori – zvērinātu advokātu biroja „Cobalt” juriste Zane Bule un Drošības policijas izmeklētājs Rihards Poļaks. Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši arī zvērinātu advokātu palīgi Indra Simsone un Elīna Umbraško, SIA „VK Tranzīts” juriste Iveta Ļaksa, SIA „Lattelecom” Juridiskās daļas Uzņēmumu darbības atbalsta grupas vadītāja Dace Teice un individuāli praktizējošs jurists Edgars Zelderis.