Par notikumiem

Drukas versija
 
11 februāris 2004 Aija Branta ieteikta par Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti

Aija Branta ieteikta par Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti

Augstākās tiesas plēnums 6. februārī, aizklāti balsojot, par Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti apstiprināšanai Saeimā ieteica Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesnesi Aiju Brantu. Pavisam bija izvirzīti trīs pretendenti – arī Kuldīgas rajona tiesas priekšsēdētājs Uldis Ķinis un Kurzemes apgabaltiesas tiesnesis Andrejs Grūbe.

 
10 februāris 2004

Nodod zvērestu AT priekšsēdētājam

10.februārī svinīgo zvērestu Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājam Andrim Guļānam nodeva notārs Hermanis Vidžups. H.Vidžups zvērēja būt uzticīgam Latvijai, godprātīgi un pēc pārliecības pildīt valsts likumus, izturēties ar cieņu pret tiesām un valsts varu, godīgi pildīt zvērināta notāra pienākumus, sargāt personu tiesiskās intereses, uzticētās lietas un vērtības un neizpaust amata noslēpumus, apzinoties, ka notāram par savu darbību jāatbild likuma priekšā.

 
6 februāris 2004

Notikusi AT plēnuma sēde

Augstākās tiesas (AT) plēnuma sēdē vienbalsīgi balsojot šodien par Administratīvo lietu departamenta senatoriem tika apstiprinātas Jautrīte Briede, Gunta Višņakova un Ilze Skultāne. Par Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju tika ievēlēts Valerijans Jonikāns.

 
3 februāris 2004

Notiks Augstākās tiesas plēnuma sēde

Piektdien, 6.februārī plkst. 14:00 Augstākajā tiesā (AT) notiks plēnuma sēde. AT tiesu palātu tiesnešu un Senāta tiesnešu kopsapulci vadīs priekšsēdētājs Andris Guļāns un tajā piedalīties aicināti ģenerālprokurors Jānis Maizītis un Tieslietu ministrs Aivars Aksenoks.

 
30 janvāris 2004

Tiesneši nodod zvērestu

Šodien divi jaunieceltie Augstākās tiesas (AT) tiesneši – Gunta Višņakova un Jautrīte Briede Rīgas pilī nodeva svinīgo zvērestu Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai.

 
26 janvāris 2004

Izraudzīsies kandidātu Satversmes tiesas tiesneša amatam

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns aicina Latvijas apgabaltiesu un Augstākās tiesas Senāta departamentu un tiesu palātu priekšsēdētājus līdz 2004. gada 30. janvārim izteikt priekšlikumus par iespējamajiem Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātiem. 6. februārī paredzēta Augstākās tiesas plēnuma sēde, kurā tiks pieņemts lēmums par kāda Latvijas Republikas tiesneša ieteikšanu apstiprināšanai par Satversmes tiesas tiesnesi.

 
13 janvāris 2004

Vēl skatīs jautājumu par Augstākās tiesas nodrošināšanu ar telpām

Šodien Ministru kabineta sēdē uz laiku tika atlikta likumprojekta “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” skatīšana, kas nosaka, ka Valsts kancelejai jānodrošina Augstākā tiesa (AT) ar nepieciešamajām telpām Administratīvā departamenta darba uzsākšanai 2004.gada 1.februārī. Ministru prezidents Einārs Repše jautājumu nodeva sagatavošanai un izvērtēšanai Tieslietu ministrijai, Finanšu ministrijai un Valsts kancelejai, lai rastu iespējas nodrošināt AT ar telpām Tiesu pilī.

 
4 janvāris 2004

Augstākā tiesa tiks nodrošināta ar nepieciešamajām telpām

Ministru kabineta sēdē 20.janvārī tika rasts risinājums Augstākās tiesas (AT) nodrošināšanai ar papildu telpām, kas nepieciešamas Administratīvā procesa likumā noteikto funkciju veikšanai.

 
29 decembris 2003

Apstiprināti pirmie Administratīvā departamenta senatori

Augstākās tiesas (AT) plēnuma sēdē vienbalsīgi balsojot tika apstiprināti pirmie Administratīvā departamenta senatori – Edīte Vernuša un Valerijans Jonikāns. E.Vernuša un V.Jonikāns, kas līdz šim bija Civillietu tiesu palātas tiesneši, jauno darbu sāks jau 5. janvārī, lai sagatavotos lietām, kuras būs jāskata pēc Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās 1. februārī. Savukārt, senatorus Ilgaru Zigfrīdu Šepteri un Ojāru Druku-Jaunzemi Plēnums apstiprināja Civillietu departamenta sastāvā.

 
24 decembris 2003

Notiks Augstākās tiesas plēnuma sēde

Pirmdien, 29.decembrī Augstākajā tiesā (AT) notiks plēnuma sēde. AT tiesu palātu tiesnešu un Senāta tiesnešu kopsapulci vadīs priekšsēdētājs Andris Guļāns un tajā piedalīties aicināti ģenerālprokurors Jānis Maizītis un Tieslietu ministrs Aivars Aksenoks.