Par notikumiem

Drukas versija
 
15 jūnijs 2017 BALTIJAS VALSTU AUGSTĀKĀS TIESAS TIEKAS IGAUNIJĀ

BALTIJAS VALSTU AUGSTĀKĀS TIESAS TIEKAS IGAUNIJĀ

Ikgadējās Baltijas valstu Augstāko tiesu tikšanās šīgada aktualitāte – tiesu sistēmu reforma, tiesu darba organizācija un administrēšana. Par to trīs valstu Augstāko tiesu pārstāvji dalīsies pieredzē 15. un 16.jūnijā, tiekoties Pērnavā, Igaunijā.

 
9 jūnijs 2017 DEPARTAMENTA PRIEKŠSĒDĒTĀJA NORĀDA UZ SLĒPTĀ LOBISMA RADĪTAJIEM ŠĶĒRŠĻIEM TIESĪBU NORMU PIEMĒROŠANĀ

DEPARTAMENTA PRIEKŠSĒDĒTĀJA NORĀDA UZ SLĒPTĀ LOBISMA RADĪTAJIEM ŠĶĒRŠĻIEM TIESĪBU NORMU PIEMĒROŠANĀ

Slēptā lobēšana, kas Latvijā ir ļoti izplatīta, ir nodarījusi lielu ļaunumu valstij, tā ir viens no elementiem, kas veido neuzticēšanos valsts varai, – uzskata Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa.
Piedaloties seminārā "Lobēšanas regulējuma nepieciešamība Latvijā", ko 9.jūnijā rīkoja Valsts prezidenta izveidotā Tiesiskās vides pilnveides komisija, Veronika Krūmiņa norādīja, ka sabiedrībā izplatītais viedoklis, ka parasti likumi tiek pieņemti kādas šauras grupas interesēs, ir radījis priekšstatu, ka lēmumu pieņēmēji – Saeimas, Ministru kabinets – nedarbojas sabiedrības interesēs.

 
7 jūnijs 2017 ĀRVALSTU KOLĒĢU MĀCĪBU VIZĪTE AUGSTĀKAJĀ TIESĀ UN TIESLIETU PADOMĒ

ĀRVALSTU KOLĒĢU MĀCĪBU VIZĪTE AUGSTĀKAJĀ TIESĀ UN TIESLIETU PADOMĒ

Otrdien, 6. jūnijā, Tiesnešu mācību centra organizētajā starptautiskajā pieredzes apmaiņas vizītē Augstāko tiesu apmeklēja 16 dalībnieki no dažādām Eiropas Savienības valstīm, tostarp 9 vispārējās jurisdikcijas tiesneši, 2 administratīvie tiesneši un 5 prokurori.

 
5 jūnijs 2017 AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEDALĀS CENTRĀLĀS UN AUSTRUMEIROPAS AUGSTĀKO TIESU PRIEKŠSĒDĒTĀJU KONFERENCĒ

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEDALĀS CENTRĀLĀS UN AUSTRUMEIROPAS AUGSTĀKO TIESU PRIEKŠSĒDĒTĀJU KONFERENCĒ

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs 4.–7.jūnijā piedalās Centrālās un Austrumeiropas Augstāko tiesu priekšsēdētāju konferencē Budapeštā Ungārijā.
Šīgada konferencē, kurā satiekas vairāk par divdesmit Augstāko tiesu priekšsēdētāji, diskusijas risināsies par tiesu un tiesnešu neatkarību, tiesu priekšsēdētāju lomu, sabiedrības uzticēšanos tiesām, tiesu efektivizāciju un elektronisko modernizāciju, juridisko profesiju kvalifikāciju.

 
1 jūnijs 2017 AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEŅEM ASTOŅU ADVOKĀTU ZVĒRESTU

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEŅEM ASTOŅU ADVOKĀTU ZVĒRESTU

Ceturtdien, 1.jūnijā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma astoņu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.
Zvērinātu advokātu rindas papildināja tiesību zinātņu doktors bijušais Ģenerālprokuratūras sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas prokurors Aldis Pundurs, zvērinātu advokātu palīdzes Jeļena Balakleiska, Sandra Heidingere un Linda Spurele, Tieslietu ministrijas juriskonsults un zvērinātu advokātu biroja jurists Gunvaldis Davidovičs, individuāli praktizējošs jurists Uģis Lapiņš, Latvijas juristu arodbiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Raido Mills un sertificēta maksātnespējas administratore Sanda Ziedone.

 
1 jūnijs 2017 AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNESES PIEDALĀS SATVERSMES KOMENTĀRU SAGATAVOŠANĀ

AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNESES PIEDALĀS SATVERSMES KOMENTĀRU SAGATAVOŠANĀ

Trešdien, 31. maijā, Rīgas pilī svinīgi atvērts Satversmes zinātnisko komentāru ceturtais sējums. Komentāru autoru kolektīvā arī Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa un tiesnese Jautrīte Briede.

 
26 maijs 2017 ZINĀTNISKI ANALĪTISKAIS PERSONĀLS GŪST PIEREDZI KANĀDĀ

ZINĀTNISKI ANALĪTISKAIS PERSONĀLS GŪST PIEREDZI KANĀDĀ

Maija sākumā Augstākās tiesas zinātniski analītiskā darba veicēji iepazinās ar Kanādas tiesu sistēmu un pētniecības institūtu darbu.

 
18 maijs 2017 IZDOTA GRĀMATA PAR KALVI TORGĀNU CIVILTIESĪBĀS UN DZĪVĒ

IZDOTA GRĀMATA PAR KALVI TORGĀNU CIVILTIESĪBĀS UN DZĪVĒ

Tas, ka profesors Kalvis Torgāns ir ražīgs juridiskās literatūras autors, ir vispārzināma patiesība – viņš var lepoties gan ar lielāko izdevumu skaitu, gan svarā smagāko komentāru grāmatu, gan to, ka tieši viņa juridiskās atziņas tiek citētas visbiežāk. Bet trešdien, 17.maijā, Latvijas Universitātē atvērtā grāmata “Kalvis Torgāns civiltiesībās un dzīvē” ir īpašs notikums, jo grāmata ir par pašu autoru – spilgtu personību Kalvi Torgānu, kurš bijis arī Augstākās tiesas Civillietu departamenta senators.

 
18 maijs 2017 EIROPAS SAVIENĪBAS AUGSTĀKO TIESU PRIEKŠSĒDĒTĀJI PAUŽ SOLIDARITĀTI POLIJAS TIESU VARAI

EIROPAS SAVIENĪBAS AUGSTĀKO TIESU PRIEKŠSĒDĒTĀJI PAUŽ SOLIDARITĀTI POLIJAS TIESU VARAI

Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkls (Network of the Presidents of the Supreme Judicial Courts of the European Union) 16. maijā publicējis paziņojumu, kurā paustas bažas par Polijas par varas iestāžu rīcību saistībā ar plānoto Augstākās tiesas priekšsēdētāja iecelšanas kārtību un izmaiņām Tieslietu padomes darbībā.

 
17 maijs 2017 JAUNIE JURISTI NO VĀCIJAS APMEKLĒ AUGSTĀKO TIESU

JAUNIE JURISTI NO VĀCIJAS APMEKLĒ AUGSTĀKO TIESU

11. maijā Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Rihards Gulbis tikās ar jaunajiem juristiem no Minhenes, kas gan studē tiesības, gan pastāvīgi strādā tieslietu institūcijās.