Novembris

Drukas versija
 
15 novembris 2017 JAUNIE JURISTI NO BERLĪNES APMEKLĒ AUGSTĀKO TIESU

JAUNIE JURISTI NO BERLĪNES APMEKLĒ AUGSTĀKO TIESU

15. novembrī Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Reinis Odiņš tikās ar jaunajiem juristiem no Berlīnes, kas šobrīd praktizējas Vācijas Augstākajā tiesā un ir ieradušies Latvijā mācību vizītē.

 
14 novembris 2017 SENATORA AUGUSTA RUMPĒTERA MAZMEITA AUGSTĀKĀS TIESAS MUZEJAM DĀVINA SAVU GRĀMATU

SENATORA AUGUSTA RUMPĒTERA MAZMEITA AUGSTĀKĀS TIESAS MUZEJAM DĀVINA SAVU GRĀMATU

“Mani vecvecāki bija gājputni pret pašu gribu, kas nekad nebeidza mīlēt Latviju un tā arī līdz galam neiedzīvojās Amerikā” – tā par saviem vecvecākiem – Latvijas Senāta senatoru Augustu Rumpēteru un baltu filologiem Jāni un Līviju Bičoliem saka Rita Laima Bērziņa, dzimusi Rumpētere.

 
9 novembris 2017 APKOPOTA TIESU PRAKSE PAR NOZIEDZĪGU NODARĪJUMU PAR SMAGIEM MIESAS BOJĀJUMIEM KVALIFIKĀCIJU

APKOPOTA TIESU PRAKSE PAR NOZIEDZĪGU NODARĪJUMU PAR SMAGIEM MIESAS BOJĀJUMIEM KVALIFIKĀCIJU

Pēc Augstākās tiesas pasūtījuma apkopota tiesu prakse par noziedzīgu nodarījumu par smagiem miesas bojājumiem kvalifikācijas jautājumiem un to kopību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

 
9 novembris 2017 “JURISTA VĀRDA” 1000.NUMURĀ UN KONFERENCĒ – ARĪ AUGSTĀKĀS TIESAS DEVUMS

“JURISTA VĀRDA” 1000.NUMURĀ UN KONFERENCĒ – ARĪ AUGSTĀKĀS TIESAS DEVUMS

Rīt, 10.novembrī, žurnāla “Jurista Vārds” lasītāju un autoru forumā “Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi valsts otrajā simtgadē” Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs piedalīsies diskusijā par tiesiskās sistēmas efektivitāti un nākotnes ideālo tiesu sistēmu, bet Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa diskusijā par tieslietu un ekonomikas mijiedarbību.

 
3 novembris 2017 AUGSTĀKĀS TIESAS BIĻETENĀ – NO SENĀTA SIMTGADES LĪDZ EIROPAS PROJEKTU VADĪBAI

AUGSTĀKĀS TIESAS BIĻETENĀ – NO SENĀTA SIMTGADES LĪDZ EIROPAS PROJEKTU VADĪBAI

Uz Augstākās Tiesas Biļetena 15.numura vāka – fotogrāfijas no Latvijas Senāta simtgades pirmā pasākuma – ozola stādīšanas Latvijas Senāta pirmā priekšsēdētāja Kristapa Valtera piemiņai. Biļetena lappusēs ne tikai nozīmīgākie fakti par Kristapa Valtera devumu Latvijas tiesu sistēmas un Senāta veidošanā, tiesneša neatkarības principa stiprināšanā un administratīvās tiesvedības pamatlikšanā, bet arī sniegts apskats par tiesu prakses pārmantojamību kasācijas instances civilnolēmumos. Augstākā tiesa ir Latvijas Senāta (1918–1940) darba un tradīciju turpinātāja, tādēļ Senāta vēsturei tiek piešķirta tāda loma.

 
1 novembris 2017 APKOPOTA TIESU PRAKSE PATĒRĒTĀJU TIESĪBU AIZSARDZĪBAS LIETĀS

APKOPOTA TIESU PRAKSE PATĒRĒTĀJU TIESĪBU AIZSARDZĪBAS LIETĀS

Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa apkopojusi Civillietu departamenta praksi patērētāju tiesību aizsardzības jomā.
Apkopojumā sistematizētas Civillietu departamenta atziņas saistībā ar patērētāju tiesību aizsardzības jautājumiem, kas bijuši nozīmīgi tiesā izskatītajās lietās.

 
1 novembris 2017 AKTUALIZĒTS AUGSTĀKĀS TIESAS PRAKSES APKOPOJUMS PUBLISKO IEPIRKUMU LIETĀS

AKTUALIZĒTS AUGSTĀKĀS TIESAS PRAKSES APKOPOJUMS PUBLISKO IEPIRKUMU LIETĀS

Augstākās tiesas mājaslapā publiskots Augstākās tiesas prakses apkopojums publisko iepirkumu lietās, kurā strukturēti apkopotas Augstākās tiesas atziņas un prakses piemēri publisko iepirkumu lietās. Tas dod iespēju vienuviet iepazīties ar aktuālo tiesas praksi un tādējādi vienveido publisko iepirkumu tiesību normu izpratni un piemērošanu.