Jaunumi

Drukas versija
 
11 aprīlis 2017

Mediju aptauja: tiesu komunikācijā jūtamas pozitīvas pārmaiņas

Mediji tiesu komunikāciju kopumā vērtē kā sekmīgu, liekot vidējo atzīmi 6,1 desmit ballu sistēmā un atzīstot, ka pēdējo divu gadu laikā ir jūtama tiesu komunikācijas uzlabošanās.

 
10 aprīlis 2017 VĒL ŠONEDĒĻ IESPĒJA PIETEIKTIES UZ STARPTAUTISKU KONFERENCI PAR EFEKTĪVU TIESU DARBU

VĒL ŠONEDĒĻ IESPĒJA PIETEIKTIES UZ STARPTAUTISKU KONFERENCI PAR EFEKTĪVU TIESU DARBU

Tiesneši, tiesu darbinieki, advokāti un citi juristi, studenti, augstskolu mācībspēki, žurnālisti un citi interesenti aicināti līdz 14.aprīlim pieteikt savu dalību starptautiskā konferencē „Augstākās tiesas kā tiesību sistēmu efektivitātes garants Eiropas Savienībā”, kas notiks piektdien, 21.aprīlī, Latvijas Universitātē.

 
10 aprīlis 2017

Zvērinātu advokātu padomi Tieslietu padomē turpmāk pārstāvēs Jānis Rozenbergs

Sakarā ar Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja maiņu izmaiņas arī Tieslietu padomes sastāvā. Advokātu pārstāvis padomē būs zvērināts advokāts Jānis Rozenbergs, kurš par Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāju ievēlēts 7.aprīļa kopsapulcē.

 
10 aprīlis 2017

ĒTIKAS KOMISIJA ATZĪST, KA TIESNEŠA BISTERA RĪCĪBĀ NAV IESPĒJAMS KONSTATĒT TIESNEŠU ĒTIKAS NORMU PĀRKĀPUMU

Tiesnešu ētikas komisija informējusi Augstākās tiesas priekšsēdētāju, ka 7.aprīlī izskatījusi priekšsēdētāja pieprasījumu sniegt atzinumu par Augstākās tiesas tiesneša Intara Bistera rīcības ētiskumu saistībā ar TV3 raidījumā „Nekā personīga” izskanējušo informāciju, ka tiesnesis ir piedalījies tādu lietu izskatīšanā, kas ir saistītas ar advokātu Mārci Miķelsonu, ar kuru tiesnesim ir personiski draudzīgas attiecības.

 
7 aprīlis 2017

Par kasācijas kārtībā izskatāmām lietām no 10. līdz 13.aprīlim

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments rakstveida procesā izskatīs četras kasācijas sūdzības par apelācijas instances tiesas spriedumiem un sešas blakus sūdzības par zemākas instances tiesas lēmumiem. Kasācijas sūdzības iesniegtas lietās, kurās atbildētāji ir Ekonomikas ministrija, Aizsardzības ministrija, Valsts ieņēmumu dienests un Rīgas dome.

 
4 aprīlis 2017

ĒTIKAS KOMISIJA NESASKATA PĀRKĀPUMU TIESNEŠA STRUPIŠA RĪCĪBĀ UN AICINA MEDIJUS BŪT OBJEKTĪVIEM TIESNEŠU KRITIKĀ

Tiesnešu ētikas komisija nav saskatījusi ētikas normu pārkāpumu Augstākās tiesas tiesneša Aigara Strupiša rīcībā, piedaloties jautājuma lemšanā par kasācijas tiesvedības ierosināšanu uzņēmumam, kuram pirms vairākiem gadiem sniedzis eksperta atzinumu.

 
4 aprīlis 2017 TURKMENISTĀNAS PĀRSTĀVJI IEPAZĪSTAS AR ADMINISTRATĪVO PROCESU LATVIJĀ

TURKMENISTĀNAS PĀRSTĀVJI IEPAZĪSTAS AR ADMINISTRATĪVO PROCESU LATVIJĀ

Pirmdien, 3. aprīlī, Augstākajā tiesā vizītē bija ieradusies delegācija no Turkmenistānas Republikas. Viesi tikās ar Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju Veroniku Krūmiņu un tiesneša palīdzi Nataļju Puriņu, kuras Turkmenistānas kolēģus iepazīstināja ar Latvijas administratīvo procesu un tiesībām.

 
3 aprīlis 2017 MEDIJU DIENĀ AUGSTĀKĀ TIESA ANALIZĒS PAŠVALDĪBU TIESU LIETAS

MEDIJU DIENĀ AUGSTĀKĀ TIESA ANALIZĒS PAŠVALDĪBU TIESU LIETAS

Novērtējot abpusējo ieinteresētību konstruktīvā tiesu un mediju sadarbībā, Augstākā tiesa turpina tradīciju un piektdien, 7.aprīlī, organizē ikgadējo Mediju dienu, kurā aicināti piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kas atspoguļo ar tieslietām saistītus jautājumus.

 
31 marts 2017 TIESNESIS JĀNIS NEIMANIS AIZIET UZ SATVERSMES TIESU

TIESNESIS JĀNIS NEIMANIS AIZIET UZ SATVERSMES TIESU

Šodien, 31.martā, Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Jānis Neimanis uz laiku – 10 gadiem – beidz pildīt Augstākās tiesas tiesneša pienākumus sakarā ar apstiprināšanu Satversmes tiesas tiesneša amatā.

 
31 marts 2017

Par kasācijas kārtībā izskatāmām lietām no 3. līdz 7.aprīlim

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments tiesas sēdē mutvārdu procesā izskatīs vienu kasācijas sūdzību un rakstveida procesā izskatīs trīs kasācijas sūdzības par apelācijas instances tiesas spriedumiem un divas blakus sūdzības par zemākas instances tiesas lēmumiem. Kasācijas sūdzības iesniegtas lietās, kurās atbildētāji ir Valsts ieņēmumu dienests un Jūrmalas pilsētas dome.