Jaunumi

Drukas versija
 
5 augusts 2005

Par tiesas sēdēm 8. augustā – 12. augustā

Kopumā paredzētas 42 tiesas sēdes:

 
29 jūlijs 2005

Par tiesas sēdēm 1. augustā – 5. augustā

Augstākajā tiesā no 1. līdz 5. augustam tiesas sēdes nenotiks.

 
29 jūlijs 2005

Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja p.i. norāda uz Pastuhova advokāta kļūdām

Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Valda Eilande šodien, 29. jūlijā nosūtījusi atbildi mācītāja Leonīda Pastuhova advokātam Didzim Šmitiņam sakarā ar viņa 5. jūlijā rakstīto „atkārtoto blakus sūdzību”. Rīgas apgabaltiesa L. Pastuhovu 2004. gada 22. novembrī atzina par vainīgu krāpšanā lielā apmērā un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. L. Pastuhova lietu apelācijas kārtībā Augstākā tiesa skatīs 3. oktobrī.

 
28 jūlijs 2005

Augstākā tiesa izvērtējusi lūgumu grozīt Pastuhovam noteikto drošības līdzekli un to nemaina

Augstākā tiesa saistībā ar publiski izskanējušiem Saeimas deputāta, Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Šmita pārmetumiem, ka AT nav sniegusi atbildi uz Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskapa Jāņa Alfrēda Šmita parakstīto vēstuli ar lūgumu grozīt drošības līdzekli Latvijas Baptistu draudžu savienības mācītājām Leonīdam Pastuhovam, paskaidro, ka Latvijas Baptistu draudžu savienība nav neviena no pusēm šajā lietā, tādēļ tai nav nekādas procesuālas tiesības, ko realizē puses sacīkstes formā.

 
22 jūlijs 2005

Par tiesas sēdēm 25. jūlijā – 29. jūlijā

Kopumā paredzēta 22 tiesas sēdes:

 
18 jūlijs 2005

Kārlis Streips iesniedz kasācijas sūdzību

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamentā 8. jūlijā saņēmta Kārļa Streipa kasācijas sūdzība par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru daļēji apmierināta Līgas Muzikantes un Līgas Krieviņas prasība par goda un cieņas aizskarošu ziņu atsaukšanu un mantiskās kompensācijas piedziņu.

 
15 jūlijs 2005

Par tiesas sēdēm 18. jūlijā – 22. jūlijā

Kopumā paredzēta 21 tiesas sēde:

 
15 jūlijs 2005

Senāts noraida kasācijas sūdzību krimināllietā par cietsirdīgu izturēšanos pret suni

Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments 15. jūlijā rīcības sēdē noraidīja tiesājamā Igora Počepko iesniegto kasācijas sūdzību krimināllietā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

 
8 jūlijs 2005

Par tiesas sēdēm 11. jūlijā – 15. jūlijā

Kopumā paredzētas 14 tiesas sēdes:

 
8 jūlijs 2005

"Delnas" tiesu nolēmumu analīzes portālu atklās Augstākajā tiesā

Uzsverot tiesu spriedumu izpētes un nevalstisko organizāciju aktivitāšu būtisko lomu mūsdienu sabiedrībā, pirmdien, 11. jūlijā plkst. 12.00 Augstākajā tiesā notiks tiesu nolēmumu analīzes portāla www.delna.lv/spriedumi atklāšanai veltīta preses konference. Portāls ir tapis ar ASV vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu, pārņemot labākos piemērus no tiesu institūciju uzraudzības prakses ASV un piemērojot tos Latvijas situācijai.