Par Tieslietu padomi

Drukas versija
29. aprīlis, 2020

Konkursā uz ģenerālprokurora amatu pieteikušies astoņi kandidāti

Tieslietu padomes izsludinātajam ģenerālprokurora amata kandidātu konkursam noteiktajā termiņā pieteikušies astoņi kandidāti.
23. aprīlis, 2020

Atceļ Tiesnešu klātienes konferenci, Tiesnešu ētikas komisiju vēlēs neklātienē

Tieslietu padome pieņēmusi lēmumu atcelt Latvijas tiesnešu klātienes konferenci, ko bija izsludināts sasaukt 15.maijā. Lēmums pieņemts, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī Covid-19 vīrusa izplatības dēļ.
16. aprīlis, 2020

Apstiprina jaunu tiesnešu atlases kārtību

Tieslietu padome izstrādājusi un apstiprinājusi jaunu rajona (pilsētas) un apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlases kārtību, kurā noteikta konceptuāli jauna pieeja tiesneša profesionālajam standartam. Kandidātu atlases mērķis ir nodrošināt, ka par tiesnešiem kļūst augsti kvalificēti juristi ar nevainojamu reputāciju, ar atbilstošām profesionālām prasmēm un personiskām īpašībām.
16. aprīlis, 2020

Maina tiesnešu skaitu Senāta departamentos

Tieslietu padome atbalstījusi Augstākās tiesas priekšlikumu mainīt tiesnešu skaitu Senāta departamentos – vienu Civillietu departamenta tiesneša amata vietu pārdalīt Administratīvo lietu departamentam un noteikt, ka no 1.maija Administratīvo lietu departamentā ir 11 tiesneši, Civillietu departamentā 15 tiesneši, Krimināllietu departamentā 9 tiesneši,
7. aprīlis, 2020

Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijā ievēlēta Inga Zālīte

Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas sastāvu papildinās Zemgales rajona tiesas (Aizkrauklē) tiesnese Inga Zālīte, kura kolēģijā ievēlēta 7.aprīlī Tiesnešu neklātienes konferencē.
3. aprīlis, 2020

Tieslietu padome izsludina atklātu konkursu uz ģenerālprokurora amatu

Tieslietu padome izsludina atklātu konkursu uz ģenerālprokurora amatu. Prasība ģenerālprokurora amata kandidātiem/-ēm: atbilst Prokuratūras likuma 33. panta pirmās daļas 1., 2., 4. un 5. punkta un 36. panta prasībām, kā arī likumā „Par valsts noslēpumu” noteiktajām prasībām speciālās atļaujas saņemšanai pieejai valsts noslēpumam.
2. aprīlis, 2020

Tieslietu padomē jauns loceklis – Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs

Saeimas Juridisko komisiju turpmāk vadīs Juris Jurašs, ceturtdien, 2.aprīlī, sēdē lēma komisijas deputāti.