Par Tieslietu padomi

Drukas versija
20. septembris, 2018

Polijas Tieslietu padomei uz laiku atņemtas balsstiesības Eiropas Tieslietu padomju asociācijā

2018.gada 17.septembrī Bukarestē notikušajā ENCJ (Eiropas Tieslietu padomju asociācijas) Ģenerālajā asamblejā izskatīts jautājums par Polijas Tieslietu padomes (Krajowa Rada Sądownictwa) atstādināšanu no ENCJ aktīvo locekļu statusa. Kā viens no nozīmīgiem dalības ENCJ priekšnosacījumiem ir tas, ka tieslietu padomes darbojas neatkarīgi no izpildvaras un likumdevēja varas un sniedz pilnīgu atbalstu tiesnešu un tiesu varas neatkarības nodrošināšanai dalībvalstīs.
18. septembris, 2018

Ievēlēti visi tiesnešu pārstāvji Tieslietu padomē, Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijā un Tiesnešu disciplinārkolēģijā

Otrdien, 18.septembrī, notikušajā tiesnešu neklātienes konferencē Tieslietu padomes locekļu otrajā vēlēšanu kārtā par Tieslietu padomes locekli no apgabaltiesu tiesnešu vidus ievēlēta Rīgas apgabaltiesas tiesnese Dzintra Balta.
18. septembris, 2018

Tiesneši vēlas ierobežot tieslietu ministra lomu tiesu priekšsēdētāju iecelšanā

Ar pārliecinošu balsu vairākumu tiesneši 18.septembra neklātienes konferences aptaujā pauduši atbalstu priekšlikumam, ka rajona (pilsētas) un apgabaltiesas priekšsēdētāju uz pieciem gadiem pēc tiesas tiesnešu kopsapulces ierosinājuma ieceļ amatā Tieslietu padome.
11. septembris, 2018

Tieslietu padomē ievēlēti trīs jauni tiesneši, būs vēlēšanu otrā kārta

Otrdien, 11.septembrī, notikušajās Tiesnešu neklātienes konferences elektroniskajās vēlēšanās par Tieslietu padomes locekļiem ievēlēti Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns, Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu nama tiesnesis Guntars Ploriņš un Rēzeknes tiesas tiesnesis Andris Zutis.
11. septembris, 2018

Tiesnešu ētikas komisijā ievēl tiesnesi Adriju Kaskovsku

Par Tiesnešu ētikas komisijas locekli turpmākajiem četriem gadiem 11.septembra Tiesnešu neklātienes konferencē ievēlēta Zemgales rajona tiesas tiesnese Adrija Kasakovska, kuru šim amatam bija izvirzījuši rajona (pilsētas) tiesu tiesneši.
11. septembris, 2018

Pārceļ rajona tiesneses uz citu tiesu

Tieslietu padome pārcēla Rīgas rajona tiesas tiesnesi Natāliju Zavadsku uz Zemgales rajona tiesu Ogrē un Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnesi Baibu Ābeli uz Rīgas rajona tiesu Rīgā.
8. septembris, 2018

Konferencē atskatās uz tiesu sistēmas simtgadi un akcentē tiesneša lomu nākotnē

Latvijas tiesnešu šīgada konference 7.septembrī bija veltīta Latvijas tiesu sistēmas simtgadei, ar skatu perspektīvā. Konferences viesi bija Augstāko tiesu pārstāvji no valstīm, kas arī svin savu valstu simtgades, - Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas. 
3. septembris, 2018

Piektdien notiks Latvijas tiesu sistēmas simtgadei veltīta tiesnešu konference

Latvijas tiesnešu šīgada konference piektdien, 7.septembrī, būs veltīta Latvijas tiesu sistēmas simtgadei, ar skatu perspektīvā. Konferences viesi būs Augstāko tiesu pārstāvji no valstīm, kas arī svin savu valstu simtgades, - Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas.