Par Tieslietu padomi

Drukas versija
30. oktobris, 2015

Tiesiskās vides pilnveides komisija tiekas ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju

Pēc tikšanās ar Tiesiskās vides pilnveides komisiju Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pauž gandarījumu, ka Valsts prezidenta izveidotā komisija ir novērtējusi Tieslietu padomes nozīmi tiesu varas pārstāvēšanā un Tieslietu padomes lomas stiprināšana ir viens no pirmajiem jautājumiem, pie kura komisija strādā.
27. oktobris, 2015

Apstiprina Latgales rajonu tiesu reorganizācijas plānu

Tieslietu padome apstiprināja Tieslietu ministrijas sagatavoto Latgales tiesu apgabala rajona tiesu reorganizācijas plānu, kas paredz no 2016.gada 1.februāra Ludzas un Balvu rajona tiesas un to sastāvā esošās Zemesgrāmatu nodaļas administratīvi pievienot Rēzeknes tiesai, savukārt Preiļu un Krāslavas rajona tiesas un Preiļu zemesgrāmatu nodaļu – Daugavpils tiesai.
27. oktobris, 2015

Globālās konkurētspējas indekss ir uzņēmēju domas pētījums, nevis tiesu efektivitātes analīze

Pasaules ekonomikas forums publiskojis Globālās konkurētspējas indeksa ziņojumu 2015.–2016.gadam, kurā Latvija ierindota 44.vietā starp 140 apsekotajām pasaules valstīm. Globālās konkurētspējas indekss sniedz informāciju par Latvijas valsts ekonomikas stiprajām un vājajām pusēm, un tajā iekļauts arī tieslietu sistēmas un tiesiskuma novērtējums.
27. oktobris, 2015

Vakantās tiesnešu amata vietas no Latgales pārdala Rīgai

Izvērtējot tiesu noslodzi un lietu skaitu, Tieslietu padome piekrita Tieslietu ministrijas priekšlikumam vienu jau ilgstoši vakanto tiesneša amata vietu no Ludzas rajona tiesas un vienu vakanto tiesneša amata vietu no Krāslavas rajona tiesas pievienot Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.
27. oktobris, 2015

Tiesnešu pašpārvaldes institūciju pārstāvjus vēlēs 5.novembrī

Tieslietu padome nolēma 5.novembrī sasaukt Tiesnešu neklātienes konferenci, lai elektroniskajās vēlēšanās ievēlētu vairākus tiesnešu pašpārvaldes institūciju locekļus.
27. oktobris, 2015

Patērētāju ārpustiesas strīdu risināšanā vēlas piesaistīt bijušos tiesnešus

Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa Tieslietu padomi informēja par ieceri patērētāju strīdu risināšanas komisijas darbā iesaistīt bijušos tiesnešus.
23. oktobris, 2015

Tieslietu padome izvērtēs Latgales rajonu tiesu reorganizācijas plānu un lems par tiesnešu pašpārvaldes institūciju vēlēšanām

Tieslietu padome pirmdien, 26.oktobrī, skatīs jautājumu par Latgales tiesu apgabalā esošo tiesu reorganizāciju. Tieslietu ministrijas sagatavotais reorganizācijas plāns paredz ar 2016.gada 1.februāri Ludzas un Balvu rajona tiesas un to sastāvā esošās Zemesgrāmatu nodaļas administratīvi pievienot Rēzeknes tiesai, savukārt Preiļu un Krāslavas rajona tiesas un Preiļu zemesgrāmatu nodaļu pievienot Daugavpils tiesai.
9. oktobris, 2015

Tieslietu padome atbalsta Rezevskas kandidatūru Satversmes tiesas tiesneses amatam

Tieslietu padome atbalsta Latvijas Universitātes Juridiskā fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras profesores juridisko zinātņu doktores Daigas Rezevskas kandidatūru Satversmes tiesas tiesneses amatam.
9. oktobris, 2015

Dobeles rajona tiesā darbu sāk jauna tiesnese

Tieslietu padome noteica, ka Nora Pakule tiesneša pienākumus pildīs Dobeles rajona tiesā.