Par Tieslietu padomi

Drukas versija
27. novembris, 2015

Eiropas Komisijas Ģenerāldirektorāta pārstāve uzklausa Tieslietu padomes informāciju

Gatavojot Eiropas Komisijas ziņojumu par Latviju, Komisijas Ģenerāldirektorāts uzskatīja par nepieciešamu uzklausīt Tieslietu padomes viedokli par tiesu varas neatkarības aspektiem.
16. novembris, 2015

Tiesnešu konferencē aktualizē tiesu komunikācijas nozīmi

Tiesas taisnīgumam jābūt redzamam – uzsverot, ka komunikācijai jābūt tiesas ikdienas darba sastāvdaļai, Latvijas tiesnešu konferencē norādīja Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.
13. novembris, 2015

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Latvijas tiesnešu konferencē

Man ir patiess prieks šodien būt kopā ar Jums – Latvijas Republikas tiesnešiem. Sirsnīgi pateicos Tieslietu padomes priekšsēdētājam par uzaicinājumu Jūs uzrunāt tiesnešu konferencē.
13. novembris, 2015

Tieslietu padomes priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča ziņojums Latvijas tiesnešu konferencē

Šis ir būtisku strukturālu reformu gads Latvijas tiesu sistēmā. Pirmoreiz atjaunotās Latvijas tiesu sistēmas 20 gadu vēsturē ir uzsākta reforma, Latvijas tiesu sistēmai pārejot uz tīro trīs instanču tiesu sistēmu, un bija jālemj par tiesnešu turpmāko karjeru, tostarp sakarā ar Augstākās tiesas reorganizāciju un tiesu palātu likvidēšanu. Otra ne mazāk būtiska un vēsturiska ir uzsāktā reforma saistībā ar tiesu namu koncepciju.
10. novembris, 2015

Latvijas tiesnešus konferencē uzrunās Valsts prezidents

Piektdien, 13.novembrī, Latvijas tiesneši – rajonu un pilsētu tiesu, to zemesgrāmatu nodaļu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesneši – pulcēsies uz ikgadējo tiesnešu konferenci.
6. novembris, 2015

Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijā ievēl Zemgales apgabaltiesas tiesnesi Terjuhanu

Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas elektronisko vēlēšanu otrajā kārtā kolēģijā ievēlēta Zemgales apgabaltiesas tiesnese Marianna Terjuhana, kura šobrīd uz tiesneša vakances laiku tiesneša pienākumus pilda Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā.
5. novembris, 2015

Tiesneši ievēl Tieslietu padomes un disciplinārkolēģijas pārstāvjus, kvalifikācijas kolēģijas vēlēšanām būs otrā kārta

Ceturtdien, 5.novembrī, Tiesnešu elektroniskajās vēlēšanās Tiesnešu disciplinārkolēģijā ievēlēti Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe un Civillietu departamenta tiesnesis Valerijs Maksimovs, bet Tieslietu padomē kā pārstāve no zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu vidus ievēlēta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesnese Inguna Helmane.