Par notikumiem

Drukas versija
31. marts, 2021

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ekonomisko lietu tiesas atklāšanā: Tiesneša amats nav viegla nasta

Uzrunājot jaunās Ekonomisko lietu tiesas tiesnešus tiesas darbības uzsākšanas dienā 31.martā, Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs sacīja: “Tiesneša amats nav viegla nasta. Un es nerunāju tikai par profesionālo pusi – zināšanām un prasmēm. Esmu pārliecināts, ka ar to tiksiet galā.
29. marts, 2021

Nosaka kārtību, kā lietas dalībniekiem nosūta Senāta nolēmumus

Ņemot vērā, ka aizvien vairāk tiesas dokumentu, tai skaitā tiesas nolēmumi, tiek parakstīti ar drošu elektronisku parakstu, Augstākā tiesa noteikusi kārtību, kā lietas dalībniekiem tiek nosūtīti tiesas nolēmumi.
26. marts, 2021

Bāriņtiesas rīcības tiesiskumu, nodrošinot bērna un vecāka saskarsmes tiesības, jāvērtē administratīvajā tiesā

Augstākās tiesas priekšsēdētāja sasauktā Senāta departamenta priekšsēdētāju sēdē izškirts jautājums par lietas pakļautību gadījumos, kad bāriņtiesa nodrošina bērna un vecāka saskarsmes tiesības atbilstoši tiesas nolēmumam civillietā.
25. marts, 2021

Departamenta priekšsēdētāju sēdē lemj, kādā kārtībā piedzenami medicīnas pārbaudes izdevumi no ieslodzītā

Izskatot Vidzemes rajona tiesas tiesneses lūgumu noteikt lietas piekritību, Senāta departamentu priekšsēdētāju sēdē izskaidrots, ka Ieslodzījumu vietu pārvaldes prasība pret ieslodzīto personu par tādu izdevumu piedziņu, kas saistīti ar apreibinošo vielu ietekmes konstatēšanai veikto medicīnisko pārbaudi, nav pakļauta izskatīšanai civilprocesuālā kārtībā. Iestādei jāizdod administratīvais akts, ar kuru ieslodzītajam tiek uzlikts pienākums segt medicīniskās pārbaudes izdevumus.
22. marts, 2021

Augstākās Tiesas Biļetenā – pārskats par aizvadīto gadu, stratēģiski dokumenti, noderīgas tiesībdomas

“Augstākās Tiesas Biļetena” 22.numuru varētu saukt par tiesu sistēmas rokasgrāmatu turpmākajam darbam, jo tajā vienkopus publicēti vairāki stratēģiski dokumenti – Tieslietu padomes stratēģija un Augstākās tiesas stratēģija turpmākajiem pieciem gadiem, jaunā Augstākās tiesas tiesneša amata kandidātu atlases kārtība, jaunais Tiesnešu ētikas kodekss un lietu izskatīšanas standarti Latvijas tiesās.  
19. marts, 2021

Augstākās tiesas priekšsēdētājs prasīs Tiesnešu ētikas komisijas atzinumu par Ekonomisko lietu tiesas tiesnesi Pulli-Čižovu

Piektdien, 19.martā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs tikās ar Ekonomisko lietu tiesas tiesnesi Oksanu Pulli-Čižovu, kurai plašsaziņas līdzekļos pārmesti iespējami pārkāpumi pirms stāšanās tiesneša amatā, darbojoties kā maksātnespējas administratorei.
16. marts, 2021

Tieslietu padome atbalsta Krimināllietu departamenta iniciatīvu par paplašinātu tiesas sastāvu Senātā un vienošanos pārsūdzēšanu apgabaltiesā

Tieslietu padome 12.marta sēdē atbalstīja Senāta Krimināllietu departamenta priekšlikumus grozījumiem Kriminālprocesa likumā un aicina Tieslietu ministriju virzīt šos priekšlikumus apstiprināšanai Saeimā.
13. marts, 2021

Sēru vēsts: mūžībā devies bijušais senators Kalvis Torgāns

12.martā saņemta sēru vēsts – mūžībā devies Augstākās tiesas Goda tiesnesis profesors Kalvis Torgāns (1939–2021). Sešus no sava bagātā un darbīgā mūža gadiem viņš bija senators Senāta Civillietu departamentā. Izcila personība, kas iededza ne vienu vien zvaigzni pie judikatūras debesīm.
10. marts, 2021

Satversmes tiesa sadarbībā ar Augstāko tiesu un Eiropas Savienības Tiesu organizē publisku vebināru par ES tiesībām

Ceturtdien, 11. martā, Satversmes tiesa sadarbībā ar Augstāko tiesu un Eiropas Savienības Tiesu organizēs vebināru par tēmu “Konstitucionālās tiesas loma, vērtējot likumu atbilstību Eiropas Savienības tiesībām”. Vebināra norise latviešu un angļu valodā tiks translēta tiešraidē Satversmes tiesas YouTube kanālā.
5. marts, 2021

Augstākās tiesas priekšsēdētājs jaunos tiesnešu aicina būt par 21.gadsimta tiesnešiem

Jūs esat uzņēmušies milzīgu atbildību, bet esmu pārliecināts – Jūs spēsiet ar to tikt galā – uzrunājot jaunās Ekonomisko lietu tiesas tiesnešus viņu pirmajā mācību dienā 5.martā, sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.