Par notikumiem

Drukas versija
31. augusts, 2020

Augstākā tiesa dalīsies pieredzē ar Ukrainas kolēģiem

Augstākā tiesa uzsāk īstenot projektu “E-risinājumu pielietošana tiesas darba un procesu pārvaldē Ukrainā COVID-19 krīzes laikā”. Augstākās tiesas Administrācijas un Tiesu administrācijas kopīgi veidotais projekta pieteikums ir guvis atbalstu Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības grantu projektu konkursā.
28. augusts, 2020

Augstākās tiesas priekšsēdētājs aicina Tiesnešu biedrību palīdzēt tiesnešiem mainīties

Augstākās tiesas priekšsēdētājam 28.augustā tiekoties ar Latvijas tiesnešu biedrības valdi, apspriesti tiesu sistēmas globālie jautājumi, kā vienu no pamatpostulātiem akcentējot tiesneša lomu šodienas sabiedrībā.
27. augusts, 2020

Diskutē par lietu izskatīšanas termiņiem civillietās

Lai sagatavotu ziņojumu Tieslietu padomei par tiesvedību paātrināšanas iespējām, Augstākajā tiesā 27.augustā norisinājās diskusija par lietu izskatīšanas termiņiem civillietās. Diskusijā apspriesti jautājumi par tiesneša lomu procesa vadīšanā, sankciju piemērošanu procesa dalībniekiem, tehnoloģiju izmantošanu tiesās, ekspertu atzinumu pilnveidi, tiesu palīgpersonāla attīstību un citi jautājumi.
25. augusts, 2020

Augstākās tiesas priekšsēdētājs: tiesvedības kvalitāti nodrošina arī advokāti

Augstākās tiesas priekšsēdētāja Aigara Strupiša un Zvērinātu advokātu kolēģijas priekšsēdētāja Jāņa Rozenberga tikšanās laikā 25.augustā apspriesti tiesu sistēmai aktuāli jautājumi – kasācijas sūdzību un spriedumu kvalitāte, advokātu un tiesnešu mācību sasaiste un citi tiesvedības kvalitātes jautājumi.
22. augusts, 2020

Novērtēts senatoru profesionālais ieguldījums tieslietu sistēmas attīstībā un tiesiskuma stiprināšanā

21.augustā, konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas gadadienā, Valsts prezidents Egils Levits pasniedza valsts augstākos apbalvojumus Latvijas Tautas frontes dalībniekiem un cilvēkiem,  kuri ir nesavtīgi strādājuši mūsu valsts demokrātijas, tiesiskuma, drošības un labklājības labā. Triju zvaigžņu ordeni saņēma arī Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa un senatore, Latvijas Universitātes profesore Jautrīte Briede.
21. augusts, 2020

Augstākās tiesas priekšsēdētājs un Tiesu administrācijas direktors apspriež tiesnešu atlases, mācību un citas aktualitātes

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs 20.augustā tikās ar Tiesu administrācijas direktoru Andri Mundu un apsprieda vairākus tiesu sistēmai būtiskus jautājumus. Tika precizēti organizatoriskie jautājumi par neklātienes Tiesnešu konferences norisi, kas paredzēta septembra sākumā un kurā vēlēs divus Tieslietu padomes locekļus no apgabaltiesu tiesnešu vidus.
20. augusts, 2020

Elektroniski pieejami vēsturiski Augstākās tiesas plēnuma lēmumi likumu piemērošanas jautājumos

Augstākā tiesa papildinājusi elektroniski pieejamo vēsturisko Augstākās tiesas plēnuma lēmumu krātuvi ar 1990.–2000.gada plēnuma lēmumiem likumu piemērošanas jautājumos. Plēnuma lēmumi ir vēsturiska liecība tiesu prakses atziņām, jo tie aizstāja šobrīd pieejamos elektroniskos Senāta nolēmumu un atziņu katalogus.  
13. augusts, 2020

LAMPAS Prāta spēlēm jautājumus sagatavojusi arī Augstākā tiesa

Gatavojoties šīgada sarunu festivālam LAMPA, kas norisināsies septembrī, jau rīt, 14.augustā, plkst. 20.00 notiks LAMPAS īpašās Prāta spēles, kam jautājumus sagatavojusi arī Augstākā tiesa. Prāta spēlēs varēs piedalīties gan klātienē Rīgā, Tērbatas ielā, gan tiešsaistē no jebkuras vietas pasaulē. Dalība ir bezmaksas, bet iepriekš ir jāreģistrējas.
11. augusts, 2020

Augstākā tiesa festivālā LAMPA aicina visas varas celt tiesiskumu: kopā un katrs atsevišķi

Augstākā tiesa šīgada festivālā LAMPA aicinās uz diskusiju “Kopā celt tiesiskumu” 3.septembrī klātienē studijā Nacionālajā bibliotēkā un tiešraidē.    Kā veidojas tiesiskums, kāda ir katras varas loma tiesiskuma nodrošināšanā, vai tiesiskumu var nodrošināt tiesas vienas pašas? Par to diskutēs pārstāvji no tiesu varas, lēmējvaras un izpildvaras – Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, kā arī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele. Diskusiju vadīs žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.
10. augusts, 2020

Senāta Administratīvo lietu departamentā tiesneša pienākumus sāk pildīt Diāna Makarova

Pirmdien, 10.augustā, tiesneša pienākumus Senāta Administratīvo lietu departamentā uz laiku sākusi pildīt Administratīvās apgabaltiesas tiesnese Diāna Makarova. Tieslietu padome ar 12.jūnija lēmumu uzdeva Diānai Makarovai aizstāt Augstākās tiesas tiesnesi pagaidu prombūtnes laikā.