Par notikumiem

Drukas versija
18. jūnijs, 2020

Jaunā Augstākās tiesas priekšsēdētāja pirmās tikšanās ar tieslietu ministru un Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāju

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, kas amatā stājies pirms divām dienām, šodien, 18.jūnijā, tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu.   Tikšanās laikā tika iezīmēti turpmākā dialoga virzieni un aktualitātes, tostarp tiesnešu apmācības jautājumi, Tieslietu padomes kapacitātes stiprināšana, nepieciešamība pēc kvalitatīva tiesnešu atbalsta personāla, kā arī vēl līdz galam neatrisinātie tiesnešu sociālās drošības – atlīdzības un izdienas pensijas – jautājumi.
16. jūnijs, 2020

Valsts prezidents tiekas ar Augstākās tiesas jauno priekšsēdētāju Strupišu un bijušo priekšsēdētāju Bičkoviču

Valsts prezidents Egils Levits 16.jūnijā Rīgas pilī tikās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu, kurš šodien sācis pildīt jaunos pienākumus, un bijušo Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču. Valsts prezidents sveica Aigaru Strupišu, novēlot sekmes atbildīgajā amatā, kā arī pateicās par ilggadējo darbu Ivaram Bičkovičam.
16. jūnijs, 2020

Augstākās tiesas vadību pārņem Aigars Strupišs

Šodien, 2020. gada 16. jūnijā, stājas spēkā Aigara Strupiša pilnvaras Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā. Līdzšinējais Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs šajā amatā nomainījis Ivaru Bičkoviču, kurš bija Augstākās tiesas priekšsēdētājs divpadsmit gadus.
16. jūnijs, 2020

Ivars Bičkovičs par laiku Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā: tie bija 12 izaicinājumiem bagāti gadi

15.jūnijā bija Ivara Bičkoviča pēdējā darba diena Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā. 12 gadi šajā amatā bijis izaicinājumiem bagāts laiks, kurā nemainīgs bijis darba mērķis – tiesiskums un tiesu neatkarība Latvijā.
15. jūnijs, 2020

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā Augstākās tiesas priekšsēdētājs noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa

14. jūnijā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, pieminot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.
13. jūnijs, 2020

Tiesvedību ilgumu izvērtēšanas darba grupa identificē četrus diskutējamus jautājumus

12.jūnijā Augstākajā tiesā notika tiesu varas pārstāvju un valsts politikas veidotāju diskusija par četriem jautājumiem, kurus kā diskutējamus atlasījusi tiesvedību ilgumu izvērtēšanas darba grupa. Tie ir – par videokonferenču izmantošanas veicināšanu, par tiesu, advokātu un prokuroru kalendāra darbības uzlabošanas iespējām, par tiesu debašu ilguma ierobežošanu un par procesuālo sankciju piemērošanu.
12. jūnijs, 2020

Senatores palīdz jaunajiem tiesnešiem attīstīt amata prasmes

Septiņi tiesneši no pirmās instances tiesām 11.jūnijā piedalījās senatoru Veronikas Krūmiņas un Dzintras Baltas vadītajās jauno tiesnešu mācībās Augstākajā tiesā. Jaunie tiesneši dalījās savā pirmajā amata pieredzē, kopīgi pārrunājot un risinot grūtās situācijas tiesneša ikdienas darbā. Pieredzējušo tiesnešu padoms un situāciju redzējums būs atbalsts viņu turpmākajā darbā.
11. jūnijs, 2020

Augstākās tiesas priekšsēdētājs sasauc jaunievēlētās Tiesnešu ētikas komisijas pirmo sēdi

Jaunievēlētā Tiesnešu ētikas komisija, ko uz pirmo sēdi 11. jūnijā sasauca Augstākās tiesas priekšsēdētājs, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Zemgales apgabaltiesas tiesnesi Daci Skraupli, bet par vietnieci – Zemgales rajona tiesas tiesnesi Adriju Kasakovsku.
10. jūnijs, 2020

Augstākā tiesa atsāk apmeklētāju pieņemšanu klātienē, ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus

Beidzoties ārkārtējai situācijai, kas valstī tika noteikta Covid-19 izplatības dēļ, Augstākā tiesa atsāk klientu apkalpošanu klātienē, ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus.
2. jūnijs, 2020

Valsts prezidents pieņem senatora Kaspara Baloža zvērestu

2.jūnijā pēc tiesneša zvēresta došanas Valsts prezidentam Egilam Levitam pie tiesneša amata pienākumu pildīšanas Senāta Civillietu departamentā stājas senators Kaspars Balodis.