Par notikumiem

Drukas versija
30. aprīlis, 2020

Veronikai Krūmiņai un Jautrītei Briedei piešķirti augstākie valsts apbalvojumi

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā  Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētājai senatorei Veronikai Krūmiņai un Senāta Administratīvo lietu departamenta senatorei, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesorei Dr. iur. Jautrītei Briedei.
30. aprīlis, 2020

Tiesneša pienākumus beidz pildīt senatores Edīte Vernuša un Vanda Cīrule

30.aprīlī tiesneša amata pienākumus beidz pildīt un pensijā dodas Senāta Civillietu departamenta ilggadējas senatores Edīte Vernuša un Vanda Cīrule. Edītes Vernušas stāžs tiesneša amatā ir 30 gadi, 21 no tiem Augstākajā tiesā.  Vanda Cīrule par tiesnesi strādājusi 34 gadus, Augstākajā tiesā kopš 1993.gada.
28. aprīlis, 2020

Augstākā tiesa savas funkcijas pilda arī ārkārtējās situācijas apstākļos

Augstākā tiesa, tāpat kā visas Latvijas tiesas, darbu turpina un arī ārkārtējās situācijas apstākļos pilnā apjomā nodrošina pilsoņu tiesības aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā. Ņemot vērā Ministru kabineta 2020.gada 12.marta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, lai novērstu COVID vīrusa izplatību, kā arī turpmākos grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, tiesas turpina darbu, veicot stingrus piesardzības pasākumus un pielāgo savu darba kārtību tā, lai tā atbilstu sabiedrības veselības interesēm.
20. aprīlis, 2020

Par Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāju ievēlēta Anita Poļakova

Pirmdien, 20.aprīlī, Augstākās tiesas plēnumā par Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāju ievēlēja senatori Anitu Poļakovu. Saskaņā ar likumu „Par tiesu varu” Augstākās tiesas departamentu priekšsēdētājus tiesnešu kopsapulce ievēl uz pieciem gadiem. Par Anitas Poļakovas kandidatūru nobalsoja 21 no 30 tiesnešiem.
20. aprīlis, 2020

Plēnums Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatam virza Aigaru Strupišu

Augstākās tiesas plēnumā 20.aprīlī tiesneši par Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātu izvirzīja Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju Aigaru Strupišu. Par Aigara Strupiša kandidatūru nobalsoja 25 no 30 tiesnešiem, kas piedalījās balsojumā. Tālāk par Augstākās tiesas plēnuma izvirzīto kandidātu jābalso Saeimai.
17. aprīlis, 2020

Plēnums virzīs Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidatūru

Pirmdien, 20.aprīlī, tiek sasaukts Augstākās tiesas plēnums, kurā tiesneši virzīs apstiprināšanai Saeimā nākamā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidatūru. Senāta Civillietu departaments un Administratīvo lietu departaments izvirzījis vienu kandidatūru – Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju Aigaru Strupišu. Viņa kandidatūru Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatam atbalstījusi arī Tieslietu padome.
17. aprīlis, 2020

Aptaujā noskaidro ilgo tiesvedību biežākos cēloņus

Liecinieku klātbūtnes nodrošināšana, novēloti iesniegti pierādījumi un nepieciešamība iegūt papildu pierādījumus ir vieni no biežākajiem cēloņiem ilgām tiesvedībām – liecina procesos iesaistīto aptaujas rezultāti. Aptaujā, ko veica Augstākās tiesas izveidotā darba grupa, piedalījās gandrīz 1000 tiesnešu, advokātu un prokuroru.
1. aprīlis, 2020

Tiesneša pienākumus beidz pildīt Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe

1.aprīlī tiesneša amata pienākumus beidz pildīt un pensijā dodas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe. Tiesnesis ar 35 gadu stāžu tiesneša amatā, Zemgales apgabaltiesas pirmais priekšsēdētājs, kopš 2005.gada – Augstākās tiesas tiesnesis, no 2011.gada Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs.