Par notikumiem

Drukas versija
13. oktobris, 2020

Līdz oktobra beigām Augstākā tiesa apmeklētājus klātienē nepieņems

Ņemot vērā Covid-19 saslimstības pieaugumu, Augstākā tiesa pastiprina drošības pasākumus. Līdz 30.oktobrim Augstākā tiesa nepieņems dokumentus klātienē. Tiesas kanceleja nodrošina dokumentu apriti elektroniski un ar pasta starpniecību. Dalībniekiem vai to pārstāvjiem iepazīšanās ar lietām – pēc iepriekšēja pieteikuma Kancelejā.
9. oktobris, 2020

Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja un padomniece piedalās Vidzemes rajona tiesas tiesnešu sanāksmē

Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja Anita Poļakova un zinātniski analītiskā padomniece Nora Zvejniece 8.oktobrī piedalījās Vidzemes rajona tiesas tiesnešu sanāksmē Madonā, lai pārrunātu problēmjautājumus vienošanās procesa kārtībā skatāmās lietās un citas judikatūras aktualitātes.
7. oktobris, 2020

Augstākā tiesa piedāvā 17 tēmas tiesību zinātņu studentu darbiem

Augstākā tiesa tiesību zinātņu maģistrantiem un doktorantiem piedāvā iespējamās studiju darba tēmas, kuru pētniecībā interesantu pienesumu dotu arī Senāta nolēmumos paustās atziņas.
6. oktobris, 2020

Augstākās tiesas priekšsēdētāja un Saeimas priekšsēdētājas tikšanās pamatjautājums – taisnīgums

Cilvēkiem Latvijā ir lielāka vēlme pēc taisnīguma, kā to stiprināt – to, tiekoties Augstākajā tiesā 6.oktobrī, apsprieda Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.
5. oktobris, 2020

Disciplinārtiesa atstāj spēkā Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas negatīvo atzinumu tiesneša atkārtotā novērtēšanā

Disciplinārtiesa atstājusi negrozītu Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas lēmumu par pirmās instances tiesas tiesneses profesionālās darbības atkārtotu negatīvu novērtējumu. Tiesneses sūdzība noraidīta.
5. oktobris, 2020

Senāts 25 gados saglabājis un attīstījis kasācijas instances pamatos liktās vērtības

Kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas tiesu sistēmai, arī Senātam, izaicinājumu nav trūcis, bet tā bijusi laba iespēja uzturēt Senātu veselīgā tonusā – atjaunotā Senāta 25 gadu svinīgajā pasākumā 2.oktobrī sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.
5. oktobris, 2020

Atklāta bijušo Augstākās tiesas priekšsēdētāju portretu galerija

Atjaunotā Senāta 25.gadadienā Augstākajā tiesā atklāta bijušo tiesas priekšsēdētāju portretu galerija. Atklāšanā piedalījās visi trīs kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas Augstākās tiesas bijušie priekšsēdētāji – Gvido Zemrībo, Andris Guļāns un Ivars Bičkovičs.
1. oktobris, 2020

Atjaunotajam Augstākās tiesas Senātam – 25

Pirms 25 gadiem – 1995.gada 3.oktobrī – Latvijas tiesu sistēmā tika atjaunota kasācijas instance – Augstākās tiesas Senāts. Tas bija nozīmīgs notikums gan tiesību laukā, jo izveidoja trīspakāpju tiesu sistēmu, gan valsts vēsturē, jo atjaunoja tiesu sistēmu, kāda Latvijā bija pirms okupācijas 1940.gadā. Ar svētku pasākumiem Augstākā tiesa piektdien, 2.oktobrī, atzīmē šo notikumu.