Par notikumiem

Drukas versija
31. marts, 2014

TIESNESIS DONĀNS ATGRIEŽAS ZEMGALES APGABALTIESĀ

31.martā tiesneša pienākumus Augstākajā tiesā beidz pildīt Vilis Donāns. Vilis Donāns kopš 2011.gada bija tiesneša pienākumu izpildītājs uz tiesneša vakances laiku Krimināllietu tiesu palātā.
31. marts, 2014

DARBU AUGSTĀKAJĀ TIESĀ BEIDZ CIVILLIETU DEPARTAMENTA TIESNESIS KALVIS TORGĀNS

31.martā likumā noteiktais tiesneša pilnvaru termiņš beidzas Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesim Kalvim Torgānam. „Meistars – augstākās raudzes profesionālis juridiskajā laukā” – tā juridisko zinātņu doktoru, habilitēto profesoru Kalvi Torgānu raksturo Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, uzsverot, ka Augstākās tiesas tiesnešiem tā ir bijusi vērtīga skola – strādāt blakus ar civiltiesību lielāko autoritāti, mācīties no viņa domām, darba metodēm, diskusijām.
28. marts, 2014

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PASNIEDZ GADA NOTĀRA BALVU GUNTAI DAUGAVIETEI

„Notāru dienas ir vērtīgs un labi organizēts pasākums, kas kalpo ne tikai notariāta institūta, bet visas tiesu sistēmas pieejamības veicināšanai un tiesiskuma stiprināšanai valstī,” 28.martā, piedaloties gadskārtējā Latvijas zvērinātu notāru kopsapulcē, Notāru dienu tradīciju atzinīgi vērtēja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.
27. marts, 2014

HORVĀTIJAS TIESLIETU SISTĒMAS DELEGĀCIJA IEPAZĪSTAS AR TEHNOLOĢIJU IZMANTOŠANU AUGSTĀKAJĀ TIESĀ

26.martā Augstāko tiesu pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja Horvātijas tieslietu sistēmas pārstāvji – tiesu priekšsēdētāji, tiesneši un Tieslietu ministrijas pārstāvji, lai iepazītos ar Augstākās tiesas darbu.
26. marts, 2014

JURIDISKĀ KOMISIJA ATBALSTA LAVIŅA KANDIDATŪRU SATVERSMES TIESAS TIESNEŠA AMATAM

Saeimas Juridiskā komisija šodien, 26.martā, vienbalsīgi atbalstīja Saeimas lēmuma projektu par Alda Laviņa apstiprināšanu Satversmes tiesas tiesneša amatā. Komisijas sēdē tika pieļauts, ka Saeima par Alda Laviņa kandidatūru varētu lemt 3.aprīlī.
20. marts, 2014

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS JAUNAJIEM ADVOKĀTIEM NORĀDA UZ ADVOKĀTU PIEAUGOŠO ATBILDĪBU

20. martā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma sešu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemtu advokātu zvērestu. Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši zvērinātu advokātu palīgi Aleksandrs Balodis, Lāsma Liepiņa, Dace Mihaļska un Sandra Zariņa, kā arī maksātnespējas procesu administrators Kaspars Oļehnovičs un pašnodarbināts jurists Ģirts Osis.
19. marts, 2014

TIESNEŠA AMATA KANDIDĀTI IEPAZĪST AUGSTĀKO TIESU

Piecpadsmit tiesneša amata kandidāti, kas stažējas rajona tiesās, trešdien, 19.martā, iepazinās ar Augstāko tiesu. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, uzrunājot topošos tiesnešus, vērsa uzmanību tam, ka jaunais tiesnesis, uzvelkot tiesneša mantiju, kļūst daļa no tiesu sistēmas, un katra atbildība ir arī tiesu sistēmas taisnīgums, efektivitāte un autoritāte.
17. marts, 2014

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEDALĀS DISKUSIJĀ EIROPAS SAVIENĪBAS TIESĀ PAR PREJUDICIĀLO PIETEIKUMU LIETĀM

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs šodien, 17.martā, Luksemburgā piedalās Eiropas Savienības Tiesas organizētajā diskusijā ar Eiropas Savienības valstu Augstāko tiesu priekšsēdētājiem par dalībvalstu tiesu prejudiciālajiem pieteikumiem Eiropas Savienības tiesai.
14. marts, 2014

APGABALTIESAS TIESNESE KRŪMIŅA TURPINĀS PILDĪT AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNESES PIENĀKUMUS

Tieslietu padome uzdevusi Rīgas apgabaltiesas tiesnesei Sandrai Krūmiņai ar 15.martu pildīt Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas tiesneša amata pienākumus tiesneša vakances laikā.
12. marts, 2014

NĪDERLANDES MIERA PILS BIBLIOTĒKA SAŅEM LATVIJAS JURIDISKO LITERATŪRU

11.martā Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns svinīgā ceremonijā Miera pils bibliotēkai Hāgā pasniedza Latvijā izdotas juridiskās literatūras grāmatas, tostarp arī Augstākās tiesas izdevumus – „Augstākās tiesas Biļetena” visus numurus un brošūru par Augstāko tiesu.