Par notikumiem

Drukas versija
26. marts, 2013

Augstākās tiesas tiesneši tiekas ar valdības pārstāvi starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās

Prognozējams, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) pret Latviju izskatīto lietu skaits šogad un tuvākajos gados pieaugs,- tiekoties ar Augstākās tiesas tiesnešiem, atzina Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce Taču, kā atzīmēja pārstāve – tas nav saistīts ar strauju no Latvijas saņemto pieteikumu skaita pieaugumu, bet ar Latvijas juristu skaita palielinājumu ECT štatos, kas ļaus ātrāk sagatavot lietas un sekmēs to ātrāku apriti.
25. marts, 2013

Augstākajā tiesā viesojas Nīderlandes studenti

Pirmdien, 25.martā, Augstāko tiesu apmeklēja sešpadsmit jurisprudences studenti no Leidenes, Nīderlandes.
20. marts, 2013

Izdota tiesneses Pētersones grāmata par intelektuālā īpašuma civiltiesisko aizsardzību

Lasītājiem, kuri interesējas par intelektuālo īpašumu un tā tiesiskās aizsardzības līdzekļiem mūsdienās, noderīga būs Tiesu namu aģentūras izdotā tiesību doktores, Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas tiesneses Zanes Pētersones grāmata „Intelektuālā īpašuma civiltiesiskās aizsardzības līdzekļi”.
19. marts, 2013

Senāta Administratīvo lietu departaments dod prakses iespēju studentiem

Lai dotu iespēju tiesību zinātņu programmas studentiem nostiprināt augstskolā iegūtās teorētiskās zināšanas, kā arī apgūt praktiskās iemaņas ar tiesas spriešanu saistītās jomās, Augstākā tiesa uzsākusi jaunu projektu – piedāvāt prakses iespēju studentiem.
6. marts, 2013

Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija aizvien vairāk ietekmē Senāta judikatūru

Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija ir kļuvusi par ikdienas darbā piemērojamu instrumentu Augstākās tiesas Senātā,- secināts pētījumā par Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) un Augstākās tiesas mijiedarbību, ko pēc Augstākās tiesas pasūtījuma veicis juridisko zinātņu doktors Mārtiņš Mits.
1. marts, 2013

Iesniedzot kasācijas sūdzību un blakus sūdzību administratīvajās lietās, jāmaksā drošības naudu

No 1. marta, iesniedzot kasācijas sūdzību administratīvajā lietā, jāmaksā drošības naudu 50 latu apmērā, bet par blakus sūdzību jāmaksā drošības naudu 10 latu apmērā.