Par notikumiem

Drukas versija
17. februāris, 2011

Ēnu dienā skolēni iepazīst Augstākās tiesas tiesnešu un tiesnešu palīgu darbu

Trešdien, 16.februārī, Ēnu dienas ietvaros, trīspadsmit vidusskolēni no Rīgas, Lizuma un Varakļāniem iepazinās ar Augstākās tiesas tiesnešu, tiesnešu palīgu un arī Komunikācijas nodaļas darbu. Pēc īsas iepazīšanās ar Augstākās tiesas vietu Latvijas tiesu sistēmā „ēnas” piedalījās tiesas sēdē Krimināllietu tiesu palātā.
15. februāris, 2011

Pēc 45 gadiem tiesneša darba gaitas beidz Aiva Zariņa

Šodien tiesneša amata pienākumus beidz pildīt Civillietu tiesu palātas tiesnese Aiva Zariņa. Saeima ar 16.februāri atbrīvojusi viņu no Augstākās tiesas tiesneša amata sakarā ar likumā noteiktā tiesneša amata pildīšanas maksimālā vecuma sasniegšanu. Aiva Zariņa tiesneša darbā aizvadījusi vairāk nekā 45 gadus un par savu mūža darbu saņēmusi augstāko valsts apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni.
9. februāris, 2011

Senators Kalvis Torgāns saņem LU gada balvu par zinātniskās skolas izveidošanu

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta senators, vienlaikus arī Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras profesors Kalvis Torgāns saņēmis prestižo Latvijas Universitātes gada balvu zinātnē. Balva profesoram piešķirta par zinātniskās skolas izveidošanu. Zinātniskā skola ir simbolisks jēdziens jeb tituls. Tā nozīmē zinātnieka sasniegumu kopumu – to, ka viņš ir līderis konkrētā virzienā un viņam ir daudz sekotāju un apmācāmo.
7. februāris, 2011

Jautrīte Briede atsakās no tiesībsarga amata

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatorei, LU Juridiskās fakultātes asociētajai profesorei Jautrīte Briede pagājušajās brīvdienās bijusi telefonsaruna ar Saeimas deputāti Ilmu Čepāni par iespējamo senatores virzīšanu tiesībsarga amatam, taču Jautrīte Briede no šī amata atteikusies. Senatore domā, ka piekrišana būt par kandidāti būtu lieka laika šķērdēšana. „Tā kā esmu Delnas dibinātāja un biedre, redzot, kas notika ar Judina kandidēšanu Augstākās tiesas tiesneša amatam, kad acīs tiek teikts viens, bet darīts otrs, man radies iespaids, ka mani šajā amatā neievēlēs,” atzīst Jautrīte Briede.
4. februāris, 2011

Senatore Jautrīte Briede nav aicināta kandidēt uz tiesībsarga amatu

Pēdējo nedēļu laikā masu medijos intensīvi tiek apspriests tiesībsarga izvirzīšanas process un izplatīta informācija, ka par reālāko "Vienotības" kandidāti tiesībsarga amatam neoficiāli tiek minēta Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatore Jautrīte Briede. Senatore un LU Juridiskās fakultātes asociētā profesore Jautrīte Briede dara zināmu, ka neviens politiskais spēks, ne arī kādas personas nav aicinājušas viņu kandidēt uz tiesībsarga amatu un nekādas sarunas ar viņu nav notikušas.
1. februāris, 2011

Radzeviča iecelta par senatori Senāta Krimināllietu departamentā, Krimināllietu tiesu palātā tiesneša pienākumus pildīs Uminskis

No 1. februāra Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta senatores amatā darbu sākusi Inguna Radzeviča. Lēmumu par Krimināllietu tiesu palātas tiesneses Radzevičas iecelšanu senatores amatā 19. janvārī pieņēma Senāta Krimināllietu departamenta senatoru kopsapulce. Inguna Radzeviča dzimusi 1963. gadā. Absolvējusi Latvijas Valsts universitātes Juridisko fakultāti. Par tiesnesi strādā kopš 1990. gada: bijusi tiesnese Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, Rīgas apgabaltiesā, no 2005. gada Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesnese. 2009. gadā ievēlēta par Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas locekli. Tiesnesei piešķirta pirmā kvalifikācijas klase.