Par notikumiem

Drukas versija
25. oktobris, 2011

Senators Kalvis Torgāns referē Pasaules latviešu zinātnieku kongresā

Apvienotā Pasaules latviešu zinātnieku III kongresa un Letonikas IV kongresa "Zinātne, sabiedrība un nacionālā identitāte" ietvaros šodien, 25. oktobrī, Augstākās tiesas senators, LU profesors Dr.hab.iur. Kalvis Torgāns uzstājas ar referātu par juridiskās personas atbildības atšķirību no publiskas personas civiltiesiskās atbildības. Kalvis Torgāns Pasaules latviešu zinātnieku kongresā ne tikai uzstājas ar referātu, bet arī vada vienu no sekcijas „Politika un tiesības” sēdi „Tiesību un juridiskās prakses ilgtspējīga attīstība”.
18. oktobris, 2011

Augstākajā tiesā viesojas Latvijā dzimusi ASV tiesnese

Apmeklējot Latviju privātā vizītē, Augstākajā tiesā 17. oktobrī viesojās Amerikas Savienoto Valstu Apelācijas tiesas tiesnese Ilāna Rovnere (Ilana Diamond Rovner). Tiekoties ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un Judikatūras nodaļas vadītāju Pāvelu Gruziņu, tiesnese Rovnere izvaicāja par Latvijas tiesu sistēmu, tiesnešu izvēles un apstiprināšanas kārtību un tiesnešu un Augstākās tiesas priekšsēdētāja darba apjomu.
18. oktobris, 2011

Astoņi advokāti dod zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam

Atšķirībā no jaunajiem 11. Saeimas deputātiem, kam zvēresta došanā Saeimā gadījās dažādi misēkļi, astoņi advokāti, kas 18. oktobrī deva advokāta zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam, to izdarīja ar pārliecību un bez kļūdām.
13. oktobris, 2011

Augstākās tiesas priekšsēdētājs piedalās ES Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkla Ģenerālajā asamblejā

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs šodien, 13. oktobrī piedalās Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkla (Network of the Presidents of the Supreme Judicial Courts of the European Union) Ģenerālajā asamblejā, kas notiek Sofijā, Bulgārijā. Ģenerālajā asamblejā notiks jaunu valdes locekļu un Network prezidenta vēlēšanas.
7. oktobris, 2011

Augstākajā tiesā viesojas Nīderlandes advokāti

6. oktobrī vizītē Augstākajā tiesā bija ieradušies sešpadsmit advokāti no Nīderlandes. Amsterdamas advokātu biedrības „Gooische Advocaten Vereniging” advokāti regulāri dodas pieredzes apmaiņas vizītēs uz dažādām valstīm un šo vizīšu mērķis ir iepazīties ar citu valstu tiesisko sistēmu.
4. oktobris, 2011

Augstākā tiesa trešo gadu aicina uz Pirmkursnieku dienām

Lai paplašinātu studentu – topošo juristu izpratni un interesi par Latvijas tiesu sistēmu un ļautu ieskatīties vienā no interesantākajām un vienlaikus smagākajām juridiskajām profesijām - tiesneša amatā, Augstākā tiesa turpina tradīciju un oktobrī - decembrī rīko Pirmkursnieku dienas Augstākajā tiesā. Uz Augstāko tiesu aicinātas Juridisko fakultāšu un tiesību zinātņu programmu pirmo kursu studentu grupas - gan bakalauri, gan maģistri.