Par notikumiem

Drukas versija
18. jūnijs, 2009

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem septiņpadsmit advokātu zvērestu

Kārtējo reizi kupls pulks Zvērināto advokātu padomē jaunuzņemto advokātu 18. jūnijā nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam, pēc kā viņi var sākt zvērinātu advokātu darbību. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, uzrunādams jaunos advokātus, uzsvēra, ka advokāts zināmā mērā ir brīvmākslinieks, kura darba rezultāts lielā mērā atkarīgs no katra personiskajām prasmēm un individuālā darba, tomēr šī profesija ir tiesu sistēmai piederīga.
18. jūnijs, 2009

Tiesneši saņem Tieslietu sistēmas Goda zīmes

Šodien 17 tiesneši, prokurori, notāri un advokāti, tai skaitā seši Augstākās tiesas bijušie un esošie tiesneši, saņēma Tieslietu sistēmas Goda zīmes. Ar II pakāpes Goda zīmi apbalvota bijusī Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta senatore Astrīda Kazārova, bijusī Senāta Civillietu departamenta senatore Ruta Zaķe un bijusī Sūdzību izskatīšanas nodaļas konsultante, pirms tam Reabilitācijas daļas vadītāja Biruta Puķe.
12. jūnijs, 2009

Armēnijas Konstitucionālās tiesas delegācija apmeklē Augstāko tiesu

Oficiālās vizītes ietvaros Augstāko tiesu šodien, 12. jūnijā, apmeklēja Armēnijas Republikas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Gagiks Arutjunjans un tiesnesis Henriks Danieljans. Viņiem bija tikšanās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču, priekšsēdētāja vietnieku, Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāju Pāvelu Gruziņu, Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju Veroniku Krūmiņu un Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju Valerijanu Jonikānu.
8. jūnijs, 2009

Augstākās tiesas tiesneši tiekas ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas pārstāvi

Pēdējai Augstākās tiesas delegācijai apmeklējot Eiropas Cilvēktiesību tiesu, tiesneši izteica vēlēšanos, ka, ECT juristam Jurim Rudevskim esot Rīgā, viņš varētu sniegt kādu priekšlasījumu Augstākajā tiesā. Tikšanos bija iespējams noorganizēt šodien - 8.jūnijā. Rudevska kungs sniedza ieskatu gan Eiropas Cilvēktiesību tiesas ( ECT ) judikatūras aktualitātēs, gan atbildēja uz tiesnešu jautājumiem par tiesu praksi un atsevišķu Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) pantu interpretāciju.
1. jūnijs, 2009

Augstākajā tiesā likvidēta Sūdzību izskatīšanas nodaļa un samazināti štati

Ar 1. jūniju līdzekļu ekonomijas nolūkā likvidēta Augstākās tiesas Sūdzību izskatīšanas nodaļa. Turpmāk nodaļas funkcijas – personu iesniegumu pieņemšana un atbilžu sagatavošana – tiks pārdalītas starp Senāta departamentiem, tiesu palātām un Administrācijas Dokumentu pārvaldības nodaļu.