Par notikumiem

Drukas versija
25. septembris, 2008

Diskutē par Eiropas Savienības tiesību aspektiem nacionālajās tiesās

Tiesneši Latvijā arvien biežāk saskaras ar Eiropas Savienības tiesību piemērošanu un interpretācijas jautājumiem. Tam veltīts bija arī starptautisks seminārs par Eiropas Savienības tiesību piemērošanu nacionālajās tiesās Santanderā, Spānijā, kurā piedalījās Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore Jautrīte Briede.
23. septembris, 2008

Ivaram Bičkovičam šodien 100. diena Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā

Kopš 16. jūnija, kad Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam bija pirmā darba diena jaunajā amatā, pagājušas tieši 100 dienas. Ar jautājumu, kas ir būtiskākais šajā laikā paveiktais, šodien interviju ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju sāk žurnāls „Jurista Vārds”.
23. septembris, 2008

Slovākijas Ģenerālprokurors tiekas ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju

Uz tikšanos ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču šodien, 23. septembrī, ieradās Slovākijas Republikas Ģenerālprokurors Dobroslavs Trnka.
19. septembris, 2008

Atvērto durvju dienā skolēni Augstāko tiesu iepazīst neparastā veidā

19. septembrī, Valsts pārvaldes atvērto durvju dienā, vairāk nekā pussimts vidusskolēnu Augstāko tiesu iepazina neparastā veidā: te bija viens no „Temīdas skrējiena” pieturpunktiem, kuru skolēniem vajadzēja atrast, izpildīt uzdevumu un nopelnīt punktus.
18. septembris, 2008

Krimināllietu tiesu palātas tiesneša pienākumus sāk pildīt Jānis Tiltiņš

Kopš šodienas, 18. septembra, Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātā tiesneša pienākumus sācis pildīt līdzšinējais Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Jānis Tiltiņš. Par Augstākās tiesas tiesnesi Saeima viņu apstiprināja 11. septembrī. Jānis Tiltiņš dzimis 1969. gadā. Augstāko juridisko izglītību un maģistra grādu tiesību zinātnēs ieguvis Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.
17. septembris, 2008

Latvijas un Armēnijas Augstākās tiesas paraksta memorandu par sadarbību

Piedaloties Starptautiskās tiesnešu asociācijas 51.kongresā Erevānā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs tikās ar Armēnijas Republikas Kasācijas tiesas prezidentu Hovhannesu Manukujanu (Hovhannes Manukyan). Sarunu noslēgumā tika parakstīts Memorands par savstarpējo sadarbību un juridiskās informācijas apmaiņu starp Armēnijas Republikas Kasācijas tiesu un Latvijas Republikas Augstāko tiesu.
11. septembris, 2008

Saeima par Augstākās tiesas tiesnesi apstiprina Jāni Tiltiņu

Šodien Saeima apstiprināja jaunu Augstākās tiesas tiesnesi. Pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja priekšlikuma un pozitīva Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinuma par tiesnesi Augstākajā tiesā iecelts Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Jānis Tiltiņš. Balsojums par Tiltiņa apstiprināšanu bija vienbalsīgs.
8. septembris, 2008

Augstākās tiesas priekšsēdētājs piedalās Starptautiskās tiesnešu asociācijas kongresā

Lai pārstāvētu Latvijas Augstāko tiesu un Latvijas tiesnešu biedrību Starptautiskās tiesnešu asociācijas 51. kongresā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs devies uz Erevānu Armēnijā, kur 8. – 12. septembrī notiek gadskārtējais pasaules tiesnešu forums.
5. septembris, 2008

Augstākās tiesas darbiniekiem jāievēro iestādes Ētikas kodekss

Augstākās tiesas darbiniekiem sava darbība, uzvedība un attieksme pret apmeklētājiem un kolēģiem jāsamēro ar Augstākās tiesas darbinieku Ētikas kodeksa prasībām. Iestādes iekšējā dokumentā, kas stājās spēkā 1. septembrī, noteikti Augstākās tiesas darbinieku profesionālās ētikas un uzvedības pamatprincipi, kas ir saistoši tiesas darbiniekiem neatkarīgi no ieņemamā amata.
4. septembris, 2008

Iznācis Senāta Krimināllietu departamenta 2007. gada nolēmumu krājums

Tiesnešu, prokuroru, advokātu un citu juristu, arī jebkura interesenta zināšanai un vērtējumam Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments nodod 2007. gada kasācijas kārtībā izskatītajās krimināllietās pieņemto lēmumu krājumu. Šonedēļ iznākušajā krājumā apkopoti 105 Krimināllietu departamenta 2007. gada lēmumi.