Par notikumiem

Drukas versija
25. augusts, 2008

Atvērto durvju dienā Augstākajā tiesā būs orientēšanās stafetes posms

19. septembrī, kad Latvijas Republikas 90 gadu jubilejas ietvaros visā Latvijā notiks Valsts pārvaldes atvērto durvju diena, arī Augstākā tiesa būs atvērta interesentiem. Šoreiz tas notiks neparastā formā: Augstākā tiesa būs viens no vidusskolēnu komandu orientēšanās stafetes posmiem.
20. augusts, 2008

Kriminālprocesā iesaistītās personas varēs saņemt informāciju par sevišķā veidā veicamu operatīvo darbību akceptēšanu

Izvērtējot līdz šim Augstākajā tiesā noteiktos informācijas pieejamības ierobežojumus, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs 19. augustā ir izdevis rīkojumu izdarīt grozījumus „Augstākās tiesas Sevišķā veidā veicamo operatīvās darbības pasākumu akceptēšanas instrukcijā”.
20. augusts, 2008

Saulīte beidz pildīt Augstākās tiesas senatora pienākumus

20. augustā Augstākās tiesas senatora pienākumus beidz pildīt Senāta Civillietu departamenta senatore Rita Saulīte, viņa aiziet pensijā. Pateicoties par ilggadēju godprātīgu darbu un ieguldījumu tiesiskuma stiprināšanā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pasniedza Ritai Saulītei Augstākās tiesas Atzinības rakstu.
18. augusts, 2008

Senāta Administratīvo lietu departamenta senatora pienākumus uz laiku pilda Vēsma Kakste

No 18. augusta senatora pienākumus Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentā pilda Administratīvās apgabaltiesas tiesnese Vēsma Kakste. Augstākās tiesas priekšsēdētājs uzdevis tiesnesei aizstāt uz laiku, ne ilgāku par diviem gadiem, senatoru Normundu Salenieku pagaidu prombūtnes laikā. N. Salenieks no 2008. gada 21. aprīļa līdz 2009. gada 20. aprīlim atrodas atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas.
13. augusts, 2008

Pret Lembergu ierosinātās krimināllietas materiālus Augstākās tiesas priekšsēdētājs nosūta atpakaļ prokuratūrai

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs šodien, 13. augustā, nosūta atpakaļ Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai krimināllietas, kurā pie kriminālatbildības saukti un tiesai nodoti Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, viņa dēls Anrijs Lembergs, kā arī Ventspils uzņēmējs Ansis Sormulis, materiālus. Kriminālprocesu prokuratūra bija nodevusi Augstākajai tiesai lietas piekritības noteikšanai.
13. augusts, 2008

Eiropas Augstāko tiesu vadītāji apsveic Bičkoviču un pateicas par sadarbību Guļānam

Augstākajā tiesā pienāk vēstules no citu valstu Augstākajām tiesām, kurās to vadītāji apsveic Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču ar ievēlēšanu atbildīgajā amatā. Kolēģi izsaka cerību, ka I. Bičkovičs turpinās sava priekšgājēja Andra Guļāna sadarbību Eiropas Savienības augstāko tiesu prezidentu asociācijā (Network of Presidents of the Supreme Judical Courts of the EU).
11. augusts, 2008

Augstākās tiesas „Pēdējā cerība” sporta spēlēs izcīna 6. vietu!

Tieslietu ministrijas un tiesu varas 11. sporta spēlēs Augstākās tiesas komanda „Pēdējā cerība” izcīnījusi 6. vietu 31 komandas konkurencē! Visspožākajā veidā ir piepildījušās pagājušajā gadā pēc iegūtās 16. vietas nospraustās cerības nākamreiz iekļūt pirmajā desmitniekā.
4. augusts, 2008

Eiropas tiesneši diskutē par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas praksi

Eiropā tiesnešiem nav vienotas izpratnes par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas pazīmēm. Dažāds ir viedoklis par noziedzīgā nodarījuma jēdzienu un dažāds definējums likuma normai, kas paredz atbildību par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Tā pēc atgriešanās no reģionālā semināra Centrālās un Austrumeiropas tiesnešiem atzīst Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesnese Anita Poļakova.