Par notikumiem

Drukas versija
27. decembris, 2007

Lepsi un Poļakovu apstiprina par Krimināllietu tiesu palātas tiesnešiem

Augstākās tiesas 27. decembra plēnuma darba kārtības jautājums bija Anitas Poļakovas un Andreja Lepses apstiprināšana konkrētā Augstākās tiesas struktūrvienībā. Tiesnešu kopsapulce vienbalsīgi abus kandidātus apstiprināja darbam Krimināllietu tiesu palātā.
27. decembris, 2007

Par Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju ievēl Veroniku Krūmiņu

Augstākās tiesas 27.decembra plēnumā vienbalsīgi par Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju ievēlēja Veroniku Krūmiņu. V. Krūmiņa departamenta vadītājas pienākumus pildīja jau kopš 17. septembra, kad toreizējo departamenta priekšsēdētāju Valerijanu Jonikānu ievēlēja par Civillietu departamenta priekšsēdētāju.
20. decembris, 2007

Plēnumā vēlēs Administratīvo lietu departamenta vadītāju un apstiprinās jaunu tiesnesi

Ceturtdien, 27. decembrī plkst. 9.30 Augstākās tiesas senatori un tiesneši sanāks uz plēnumu, lai vēlētu Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju.
19. decembris, 2007

Plēnums publisko ziņojumu par tiesnešu rīcību

2007. gada 19. decembrī Augstākās tiesas plēnums apsprieda 17. septembrī izveidotās darba grupas ziņojumu par ētikas normu pārkāpumiem Augstākās tiesas tiesnešu rīcībā, kas tika izteikti pēc publiskotajām tiesnešu un advokātu telefonsarunām.
18. decembris, 2007

Augstākās tiesas plēnums izvērtēs ziņojumus par ētikas normu pārkāpumiem tiesnešu rīcībā

Rīt, 2007. gada 19. decembrī plkst. 15.00 tiek sasaukts Augstākās tiesas plēnums, kurā tiesneši noklausīsies un izvērtēs Augstākās tiesas izveidotās darba grupas ziņojumu par ētikas normu pārkāpumiem tiesnešu rīcībā, kas atklājušies pēc publiskotajām tiesnešu un advokātu telefonsarunām. Savukārt Ģenerālprokuratūras pārstāvji sniegs atzinumu par Ģenerālprokuratūras veiktās pārbaudes rezultātiem.
13. decembris, 2007

Apgabaltiesu tiesnešiem seminārs trīs nozarēs

Piektdien, 14. decembrī uz Augstākās tiesas organizētu semināru aicināti apgabaltiesu tiesneši. Seminārs notiek trīs daļās – krimināltiesību nozarē, civiltiesību nozarē un administratīvo tiesību nozarē, un tā programmu sagatavojusi Judikatūras nodaļa sadarbībā ar Senāta departamentiem un tiesu palātām.
11. decembris, 2007

Senāta Civillietu departamenta nolēmumu krājumā publicēti 130 nolēmumi

Valsts akciju sabiedrība "Tiesu namu aģentūra" sadarbībā ar Augstāko tiesu ir izdevusi kārtējo Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta nolēmumu apkopojumu.
7. decembris, 2007

Skolēniem interesē iepazīties ar Augstāko tiesu

Pagājušā nedēļa Augstākajā tiesā bija skolēnu nedēļa. 5. decembrī tiesā viesojās divas skolēnu grupas – no Rīgas 46. vidusskolas un no Zalves un Sproģu pamatskolām, bet 6. decembrī par „ēnu” Augstākajā tiesā bija kļuvusi Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijas 10. klases audzēkne Inga Kleša.
6. decembris, 2007

Juridiskā komisija akceptē Neimaņa un Poļakovas virzīšanu par Augstākās tiesas tiesnešiem

Saeimas Juridiskā komisija šodien, 6. decembrī, akceptēja divu kandidātu – Jāņa Neimaņa un Anitas Poļakovas – virzīšanu par Augstākās tiesas tiesnešiem. Pēc pozitīva Saeimas balsojuma ar Augstākās tiesas plēnuma lēmumu tiesneši tiks iecelti konkrētā tiesas struktūrvienībā.
29. novembris, 2007

Latvijas un Korejas Augstākās tiesas redz iespēju sadarbībai

Korejas Republika (Dienvidkoreja) vēlas sadarboties ar Eiropas Savienības valstīm, kontaktus veidojot arī tieslietu jomā. Aicinājumu uz divpusēju Latvijas Republikas un Korejas Republikas Augstāko tiesu sadarbību izteica Bē Hjonvons (Bae Hyong-Won), Korejas Augstākās tiesas tiesnesis, šobrīd Korejas Republikas atašejs Vīnē, kurš 29. novembrī bija ieradies vienas dienas darba vizītē Latvijas Augstākajā tiesā.