Par notikumiem

Drukas versija
22. janvāris, 2021

Plēnums izvērtē Augstākās tiesas darbu aizvadītajā gadā. Pēc plēnuma preses konference

Šodien, 22.janvārī, Augstākās tiesas plēnums izvērtē Augstākās tiesas darbu 2020.gadā. Plēnums notiek attālinātā formātā. Pēc plēnuma plkst.13.00 būs preses konference, kurā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Senāta departamentu priekšsēdētāji Normunds Salenieks, Anita Poļakova un Veronika Krūmiņa iepazīstinās žurnālistus ar svarīgākajiem aizvadītā gada darba rezultātiem un secinājumiem.
21. janvāris, 2021

Disciplinārtiesa negroza lēmumu par amatalgas samazināšanu tiesnesei

Disciplinārtiesa 21.janvāra sēdē atstāja negrozītu Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumu par Rīgas rajona tiesas tiesnesei Agnesei Maļinovskai piemēroto sodu – amatalgas samazināšanu uz sešiem mēnešiem, ieturot desmit procentus no amatalgas.  Tiesneses sūdzība noraidīta.
18. janvāris, 2021

Augstākās tiesas priekšsēdētājs par mūsdienīgu tiesu vadību: jānodrošina tas, ko no tiesas sagaida sabiedrība

Mūsdienu tiesas darba vadībai ir četri standarti – efektivitāte, ātrums, kvalitāte un saprotamība, un ir svarīgi iespējami vienādot šo standarta latiņu visās tiesās valstī – uzrunājot tiesu priekšsēdētājus un viņu vietniekus, sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.
11. janvāris, 2021

Pieredzes apmaiņas programmā Senāta darbu iepazīs Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja

Pieredzes apmaiņas programmā Senāta Krimināllietu departamentā 11.janvārī darbu sāk Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja Silva Reinholde. Līdz jūnija beigām tiesnese apgūs kasācijas instances darbības pieredzi praktiskā darbā departamentā.
8. janvāris, 2021

Aizvadītajā gadā palielinājies lietu izskatīšanas koeficients Senātā

Senātā aizvadītajā gadā izskatītas 2945 lietas, kas ir par 12% vairāk lietu nekā gada laikā saņemts. Pozitīvais lietu izskatīšanas koeficients*, kas turklāt ir lielāks nekā iepriekšējā gadā, liecina, ka lietu uzkrājums Senātā samazinās.
6. janvāris, 2021

Lai novērstu pretrunīgas tiesu prakses veidošanos, Civillietu departaments “pilotlietas” skatīs prioritārā kārtībā

Lietām, ko Senāta Civillietu departaments skata prioritārā kārtībā, šogad pievienotas arī lietas, kurās tiek risināts tiesību jautājums, kura galīgais noregulējums ir nepieciešams vairāku zemākā tiesu instancē esošu lietu izskatīšanā.
4. janvāris, 2021

Augstākā tiesa jauno gadu sāk ar jaunu darbības stratēģiju

Augstākās tiesas/ Senāta misija ir tiesiskuma īstenošana, veidojot vienotu un stabilu tiesību piemērošanas praksi kasācijas instancē – noteikts tiesas darbības stratēģijā turpmākajiem pieciem gadiem. Stratēģijā 2021.–2025.gadam izvirzīti pieci Augstākās tiesas prioritārie darbības virzieni: 1) stabilas judikatūras veidošana, 2) efektīva kasācijas procesa nodrošināšana, 3) resursu izmantošanas un iekšējo procesu efektivizēšana, 4) sadarbība un dialogs, 5) sabiedrības informēšana un izglītošana.
22. decembris, 2020

Temīdas balvas – par profesionalitāti, radošumu un īpašu attieksmi

Citādā formātā nekā citus gadus, bet arī šogad Augstākajā tiesā sadalītas tradicionālās Temīdas balvas. Kandidātu pieteikšana notika elektroniski, un arī balvu pasniegšanas ceremonija notika arttālinātā formātā.
18. decembris, 2020

Administratīvie tiesneši apspriež administratīvā procesa aktualitātes un tiesas darbu ārkārtas situācijā

Kopumā 70 dalībnieki 18.decembrī piedalījas Senāta Administratīvo lietu departamenta rīkotajā attālinātajā tikšanās ar Administratīvās rajona tiesas un Administratīvās apgabaltiesas tiesnešiem.
18. decembris, 2020

Augstākā tiesa līdz 11.janvārim apmeklētājus klātienē nepieņem

Ņemot vērā valstī pastiprinātos drošības pasākumus Covid-19 infekcijas ierobežošanai, Augstākā tiesa līdz 11.janvārim pilnībā pārtrauc apmeklētāju pieņemšanu. Arī dokumentus klātienē nepieņems.