Par notikumiem

Drukas versija
30. decembris, 2016

SADALĪTAS AUGSTĀKĀS TIESAS 2016.GADA TEMĪDAS BALVAS

29.decembrī Augstākajā tiesā paziņoti 2016.gada Temīdas balvu uzvarētāji. Profesionālo balvu saņēma Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Jānis Neimanis, Radošo balvu – Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Rihards Gulbis un Krimināllietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Jānis Baumanis, Īpašo balvu – Civillietu tiesu palāta.
22. decembris, 2016

SAEIMA APSTIPRINA JĀNI NEIMANI PAR SATVERSMES TIESAS TIESNESI

Saeima ceturtdien, 22.decembrī, Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprināja Jāni Neimani. Viņš Satversmes tiesā nomainīs tiesnesi Uldi Ķini, kam beidzas pilnvaru termiņš. Par Jāņa Neimaņa apstiprināšanu Satversmes tiesas tiesneša amatā Saeimas balsojums bija vienbalsīgs.
22. decembris, 2016

MŪŽĪBĀ DEVIES AUGSTĀKĀS TIESAS GODA TIESNESIS ROLANDS KRAUZE

Augstākā tiesa saņēmusi sēru vēsti, ka mūžībā devies bijušais Augstākās tiesas Civillietu departamenta senators, Augstākās tiesas Goda tiesnesis Rolands Krauze. Viņš miris 6.novembrī, 86 gadu vecumā. 
21. decembris, 2016

PIRMKURSNIEKU DIENĀS AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒJUŠI VAIRĀK NEKĀ 200 STUDENTI

21.decembrī Augstākajā tiesā viesojās pēdējā šīgada studentu grupa no Latvijas Universitātes, iepazīstot tiesu sistēmas un Augstākās tiesas darbu. Pirmkursnieku dienu ietvaros Augstāko tiesu kopš oktobra apmeklēja 13 studentu grupas, kopumā 220 studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Daugavpils Universitātes, Biznesa augstskolas „Turība”, Rēzeknes tehnoloģiju augstskolas un Juridiskās koledžas. Zīmīgi, ka Pirmkursnieku dienas 21.oktobrī aizsākās arī ar studentu grupu no Latvijas Universitātes.
20. decembris, 2016

STARPTAUTISKĀ KONFERENCĒ NORĀDA UZ VIENOTAS PRAKSES NEPIECIEŠAMĪBU TIESU NOLĒMUMU ANONIMIZĒŠANĀ

Tiesu nolēmumu publiskošanai nav viena vispārpieņemta prakse, katra valsts to pielāgo savai “kultūrai un izpratnei” – secināts konferencē “Tiesu atklātības robežas”, ko Slovākijas Republikas prezidentūras Eiropas Savienībā ietvaros decembra sākumā organizēja Slovākijas Augstākās tiesa. Konferencē Bratislavā ar priekšlasījumiem uzstājās un diskusijās piedalījās gan Eiropas Savienības, gan citu valstu, piemēram, Ukrainas, Amerikas Savienoto Valstu tieslietu sistēmu un starptautisko organizāciju pārstāvji. Latvijas Augstāko tiesu pārstāvēja Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane.
17. decembris, 2016

CIVILLIETU TIESU PALĀTAS VĒSTURE APKOPOTA GRĀMATĀ

Lai saglabātu liecības par 21 gadu, kad Augstākajā tiesā darbojās Tiesu palātas kā apelācijas instances tiesa, Augstākā tiesa sagatavojusi un izdevusi brošūru “Latvijas Republikas Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta 1995–2016”. Tā ir turpinājums pirms diviem gadiem izdotajam izdevumam par Krimināllietu tiesu palātu un kopā veido stāstu par nozīmīgu posmu Augstākās tiesas un visas Latvijas tiesu sistēmas vēsturē.
16. decembris, 2016

IZSTĀDE PAR TIESU PALĀTU VĒSTURI AUGSTĀKAJĀ TIESĀ

Noslēdzot Tiesu palātu darbību Augstākajā tiesā, iekārtota izstāde, kas stāsta par šīs apelācijas instances darbību kopš izveidošanas 1995.gadā līdz Krimināllietu tiesu palātas noslēgumam 2014.gadā un Civillietu tiesu palātas darbības noslēgumam 2016.gada 31.decembrī.
16. decembris, 2016

SEPTIŅI ADVOKĀTI DOD ZVĒRESTU AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJAM

Ceturtdien, 15.decembrī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma septiņu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu. Zvērinātu advokātu rindas papildinājuši divi tiesību zinātņu doktori – zvērinātu advokātu biroja „Cobalt” juriste Zane Bule un Drošības policijas izmeklētājs Rihards Poļaks. Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši arī zvērinātu advokātu palīgi Indra Simsone un Elīna Umbraško, SIA „VK Tranzīts” juriste Iveta Ļaksa, SIA „Lattelecom” Juridiskās daļas Uzņēmumu darbības atbalsta grupas vadītāja Dace Teice un individuāli praktizējošs jurists Edgars Zelderis.
12. decembris, 2016

JUDIKATŪRAS UN ZINĀTNISKI ANALĪTISKĀ NODAĻA GŪST PIEREDZI PAR PĒTNIECĪBAS DARBU NĪDERLANDĒ

Lai gūtu ieskatu starptautisko un Nīderlandes nacionālo iestāžu pētniecības darbā, proti, kā tiek veikta un organizēta salīdzinošo tiesību izpēte, un noskaidrotu ārvalstu tiesu praksi, Augstākās tiesas Judikatūras nodaļas darbinieki decembra sākumā pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja tiesu un pētniecības institūcijas Hāgā un Amsterdamā.
12. decembris, 2016

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEŅEM DIVU TIESU IZPILDĪTĀJU ZVĒRESTU

Pagājušajā nedēļā, 5.decembrī, tiesu izpildītāji Juris Kalniņš un Normunds Korics, kurus amatā iecēlis tieslietu ministrs, nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam. Jaunieceltie tiesu izpildītāji amata pienākumus sāka pildīt 12.decembrī. Juris Kalniņš iecelts Kurzemes apgabaltiesas iecirkņa Nr.8 zvērināta tiesu izpildītāja amatā, bet Normunds Korics – Kurzemes apgabaltiesas iecirkņa Nr.9 zvērināta tiesu izpildītāja amatā.