Novērtējot abpusējo ieinteresētību konstruktīvā tiesu un mediju sadarbībā, Augstākā tiesa turpina tradīciju un piektdien, 7.aprīlī, organizē ikgadējo Mediju dienu, kurā aicināti piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kas atspoguļo ar tieslietām saistītus jautājumus.

Par tiesu darba aktualitātēm uz žurnālistu jautājumiem atbildēs Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Šis ir pašvaldību vēlēšanu gads, un pašvaldību darba izvērtējums ir viens no aktuālākajiem mediju tematiem. Tādēļ Augstākā tiesa šajā Mediju dienā piedāvā iespēju žurnālistiem ieskatīties tajās pēdējo gadu Augstākajā tiesā skatītajās lietās, kurās pieteicēji, prasītāji vai atbildētāji ir Latvijas pašvaldības. Starp citu, nemainīgi gadu no gada pašvaldības kopā ar ministrijām un Valsts ieņēmumu dienestu veido pirmo atbildētāju “trijnieku” administratīvajās lietās. Par to vairāk – Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa.

Savukārt Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas padomnieks Aleksandrs Potaičuks sagatavojis pārskatu par civillietām un krimināllietām, kuras saistītas ar pašvaldību vēlēšanām.

Kā veidojas judikatūra un kā tiesu prakses noskaidrošana var būt noderīga žurnālistu ikdienas darbā – par to mediju pārstāvjiem stāstīs Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane.

Pēc pasākuma mediju pārstāvjiem būs iespēja apmeklēt Augstākās tiesas muzeju un aplūkot vēsturiskās Tiesu pils telpas.

Mediju dienas sākums plkst.11.00.

Mediju pārstāvjiem jāpiesakās, rakstot uz e-pastu rasma.zvejniece@at.gov.lv vai zvanot 67020396, 28652211.

Ierodoties Augstākajā tiesā Rīgā, Brīvības bulvārī 36, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

 

 

Rasma Zvejniece

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālr. 67020396, 28652211