Augstākajā tiesā pienāk vēstules no citu valstu Augstākajām tiesām, kurās to vadītāji apsveic Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču ar ievēlēšanu atbildīgajā amatā. Kolēģi izsaka cerību, ka I. Bičkovičs turpinās sava priekšgājēja Andra Guļāna sadarbību Eiropas Savienības augstāko tiesu prezidentu asociācijā (Network of Presidents of the Supreme Judical Courts of the EU). Itālijas Kasācijas tiesas prezidents Vinčenco Karbone (Vincenzo Carbone) atzīmē, ka Network ir kļuvis par labi funkcionējošu veidu, kā apmainīties ar idejām, un iespēju nodibināt labus kontaktus starp augstāko tiesu prezidentiem.

Igaunijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Merts Rasks (Märt Rask) novēl kolēģim panākumus un veiksmi un izsaka cerību, ka stiprināsies draudzība un labas attiecības starp abu valstu tiesām.

Čehijas Republikas Augstākās tiesas prezidente Iva Brožova (Iva Brožová) vēl Bičkovičam visu to labāko un cer, ka starp tiesām varētu veidot pieredzes apmaiņu par izaicinājumiem, ar kuriem jāsastopas abu valstu Augstāko tiesu ikdienas darbā.

Arī Bulgārijas Kasācijas tiesas prezidents Lasars Grujevs (Lasar Gruev) izsaka cerību uz sadarbību un draudzīgām un auglīgām attiecībām starp abām tiesām. Bet Polijas Augstākās tiesas prezidents Lehs Gardockis (Lech Gardocki) novēl, lai jaunā priekšsēdētāja profesionālais darbs nes labumu Latvijas tiesu sistēmai un tēvzemei. Turpinot sadarbību, kas starp Latvijas un Polijas Augstākajām tiesām sākusies 1996. gadā, Gardockis uzaicina Bičkoviču vizītē uz Poliju 2009. gadā.  

Panākumus un veiksmi augstajā amatā Bičkovičam novēl Portugāles Augstākās tiesas prezidents Luišs Antoniu Noroņa Nasimentu (Luís António Noronha Nascimento) un Francijas Kasācijas tiesas prezidents Vensāns Lamandā (Vincent Lamanda). Ar stāšanos amatā Bičkoviču apsveic arī Grieķijas Augstākās tiesas prezidents Vasilejs Nokopuls (Vasileios Nikopoulos), Beļģijas Kasācijas tiesas prezidents Gislains Londerss (Ghislain Londers), Horvātijas Augstākās tiesas prezidents Branko Hrvatins (Branko Hrvatin), Vācijas Federālās tiesas prezidents Klauss Tolksdorfs (Klaus Tolksdorf).

 

Savukārt bijušajam Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētājam Andrim Guļānam atzinības un pateicības vārdus par sadarbību un lieliskajām attiecībām sūtījuši Norvēģijas, Francijas, Kipras, Austrijas, Grieķijas, Beļģijas, Horvātijas, Vācijas, Īrijas, Itālijas augstāko tiesu prezidenti.

Norvēģijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Tūre Šeijs (Tore Schei), tāpat kā Francijas Kasācijas tiesas prezidents Vensāns Lamandā (Vincent Lamanda) cer, ka viņiem nākotnē vēl būs iespēja satikties ar Guļānu, bet Kipras Augstākās tiesas prezidents Krists Artemīds (Christos Artemides) ir pārliecināts, ka Guļāna pieredze būs noderīga kādā citā publiskā jomā Latvijas Republikā.

Eiropas Savienības augstāko tiesu prezidentu asociācija (Network of Presidents of the Supreme Judical Courts of the EU) dibināta 2004. gadā, piedaloties 24 pārstāvjiem no Eiropas Savienības dalībvalstu un kandidātvalstu augstākajām vispārējās jurisdikcijas tiesām. Svarīgākais asociācijas mērķis ir veicināt viedokļu un pieredzes apmaiņu par tiesu praksi, augstāko tiesu organizāciju un funkcijām, it īpaši, kas skar to darbību likumdošanas piemērošanā Eiropas Kopienu tiesībās.


Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211