Augstākās tiesas priekšsēdētājs 23.aprīlī pieņēma desmit Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.

Pēc zvēresta pieņemšanas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs jauno advokātu darbu vērtēja no trim aspektiem – kā iespēju, izaicinājumu un atbildību. Priekšsēdētājs sacīja, ka advokāta amats ir viens no interesantākajiem, daudzpusīgākajiem un daudzšķautņainākajiem jurista profesijā, tas ir izaicinājums pierādīt sevi plašajā advokātu saimē, un visbeidzot – tā ir atbildība ne tikai pret klientiem, kuru lietas advokāti vedīs, bet arī pret visu tiesu sistēmu, kuras daļa ir arī advokāti.

Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši zvērinātu advokātu palīgi Klāvs Olšteins, Haralds Skaburskis un zvērinātu juristu biroja juriste Eva Narovska, maksātnespējas administrators Erlens Baļķens, uzņēmējsabiedrību juristi Mareks Šīrants, Oskars Tretjuks un Laura Vilka, kā arī Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras juriskonsulte Līga Šime, Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas jurists Kārlis Boldiševics un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente tiesību zinātņu doktore Solvita Olsena.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46.pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211